פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   חוקרת שהצילה הדולפין: "לא היה מסוגל להחזיק את הראש מעל המים"

   מיה אלסר, שהייתה בין מחלצי היונק הימי הפצוע שנתקע אמש בין הסלעים בחוף הים בעכו, סיפרה בריאיון לאולפן וואלה! NEWS כי הוא נמצא "תשוש ומיובש" ועדיין נלחמים על חייו. "ההיענות של העוברים במקום הייתה מדהימה"

   חוקרת שהצילה הדולפין: "לא היה מסוגל להחזיק את הראש מעל המים"
   צילום: אדריאן הרבשטיין

   הדולפין הפצוע שנתקע אמש (רביעי) באופן יוצא דופן בחוף הים בעכו, לאחר שנתקע בין סלעים, נשלח להתאוששות במכמורת, שם עדיין נלחמים על חייו. עוברי אורח רבים שחלפו במקום נחלצו לעזרתו וסייעו במשימה. "מצאנו דולפין תשוש שלא היה מסוגל להחזיק את הראש מעל המים, שהיה צריך את עזרתנו", סיפרה מיה אלסר, חוקרת במחמל"י (מרכז חקר וסיוע ליונקים ימיים) שהייתה בין אלו שהגיעו לעזור בחילוצו ואף טיפלה בו במהלך הלילה, בריאיון לאולפן וואלה! NEWS.

   לדבריה, עוברי האורח סייעו רבות לחילוץ. "ראיתי הרבה דולפינים בימי חיי, אבל דבר כמו אתמול עוד לא ראיתי. ההיענות ממאות אנשים על החוף ובכל הצוותים שהגיעו למקום הייתה מדהימה", סיפרה אלסר. "לגבי הטיפול, קודם כל זה מנוחה, דבר שני זה אנטיביוטיקה רחבת היקף. הוא לא אכל ושתה בזמן האחרון. הוא הגיע למצב שהוא מיובש".

   לקריאה נוספת:
   הסיוט הגדול החדש שלכם: התגלו עכבישים שיודעים לעוף
   כיצד מתגלגלת פסולת הפלסטיק שמושלכת לים - עד לצלחת שלנו?
   למה כל כך חם? כך נכשלת המדינה במלחמה בהתחממות הגלובלית

   הדולפין שנמצא בחוף ארגמן סמוך לנהריה, אוגוסט 2015 (מערכת וואלה! NEWS , ד"ר עוז גופמן)
   הדולפין הפצוע (צילום: ד"ר עוז גופמן)

   אלסר ציינה כי הימצאות דולפינים בקרבת החוף בישראל איננה חריגה. "דולפינים בחופי ישראל לא נדירים, יש 250 דולפינים שמזהים אותם. אבל דולפין שמגיע פצוע או תשוש זה נדיר - האחרון שהיה נמצא לפני שנתיים. צריך להתקרב לדולפין כדי להסתכל לו בעיניים ולראות את החיוך שלו. אי אפשר להישאר אדיש", סיכמה.

   הדולפין שנמצא בחוף ארגמן סמוך לנהריה, אוגוסט 2015 (מערכת וואלה! NEWS , ד"ר עוז גופמן)
   הצוות שחילץ את הדולפין (צילום: ד"ר עוז גופמן)