פשע שנאה במצעד הגאווה

"נרצחה כשבאה לתמוך": מתה הנערה שנדקרה במצעד הגאווה בירושלים

שירה בנקי, תלמידת התיכון בת ה-16 שנפצעה אנושות מהדקירות במצעד, הלכה לעולמה. המשפחה, שתרמה את איבריה, אמרה: "בשל רשעות ורשלנות קופד פתיל חייה של הפרח המקסים שלנו". ועדת הבדיקה לבירור המחדל תזמן גם את מפקד מחוז ירושלים

משה שטיינמץ, יוסי אלי ורויטל בלומנפלד
02/08/2015
צילום: מאצ'י הוף, עריכה: שניר דבוש

שירה בנקי, הנערה בת ה-16 שנדקרה במצעד הגאווה בירושלים ביום חמישי האחרון על ידי ישי שליסל ונפצעה באורח אנוש, מתה היום (ראשון) מפצעיה. הודעה נמסרה למשפחתה, שביקשה לשמור על פרטיותה.

"שירה שלנו המקסימה נרצחה רק בשל העובדה שהייתה נערה בת 16 שמחה, מלאת חיים ואהבה, שבאה לתמוך בזכותם של חבריה ושל כל אדם לחיות לפי דרכו", אמרו בני משפחתה בהודעה שפרסמו. "ללא כל תכלית, ובשל רשעות, טפשות ורשלנות, קופד פתיל חייה של הפרח המקסים שלנו. דברים רעים קורים לאנשים טובים, ודבר רע מאוד קרה לילדה נפלאה ומדהימה. המשפחה מייחלת לקצת פחות שנאה והרבה יותר סובלנות".

פשע שנאה במצעד הגאווה בירושלים || סיקור מיוחד:
אלפים מחו בתל אביב נגד הדקירה במצעד; השרים ספגו שריקות בוז
אשת רב נחקרה ושוחררה; נבדק אם ידעה על כוונתו של שליסל
ריבלין בכיכר ציון: "להבות של שנאה פשטו בארצנו"
"הגבר החרדי חלף בצמוד אליי באמוק, רץ ונעץ את הסכין"

עוד בוואלה!

חיבורי נמל: הפרויקט שהתחיל בחזון ומוביל אל העתיד

בשיתוף נמלי ישראל
"דבר רע מאוד קרה לילדה נפלאה ומדהימה". בנקי(צילום: צילום מסך, דף הפייסבוק)

בנקי, תושבת בית הכרם, ותלמידת תיכון בבית הספר שליד האוניברסיטה, אושפזה תחילה בבית החולים שערי צדק בירושלים, אולם בשל חומרת פציעתה הועברה לבית החולים הדסה עין כרם שם עברה כמה ניתוחים. על אף המאמצים של הצוות הרפואי, נקבע היום מותה. משפחתה החליטה לתרום את איבריה. מהמוסד הרפואי נמסר כי הוא משתתף בצער המשפחה.

מסקנות ועדת הבדיקה - בתוך שבועיים

בתוך כך, ממלא מקום המפכ"ל, ניצב בנצי סאו, נפגש היום עם ניצב בדימוס ישראל יצחק, שמונה ליו"ר הוועדה לבדיקת אירועי מצעד הגאווה בירושלים, שבו נדקרו חמישה בני אדם פרט לבנקי. בין אלה שייבדקו, גם מפקד מחוז ירושלים, ניצב משה אדרי, שנגדו עלו טענות קשות על חלקו במחדל - במסגרתו הצליח החשוד, ישי שליסל, לעבור את מעגלי האבטחה ולדקור משתתפים.

ייבחנו גם הרקע והנסיבות אשר הביאו לתקיפת המשתתפים בצעדה

בין השאר ייבדק מדוע גם לאחר הפרסום בוואלה! NEWS בבוקרו של מצעד הגאווה, על כך ששליסל שוחרר ועדיין לא מביע חרטה, איך במשטרה לא ראו לנכון להתייחס לסכנה האפשרית הנשקפת ממנו. ייבחנו גם הרקע והנסיבות אשר הביאו לתקיפת המשתתפים בצעדה, היערכות המשטרה קודם לאירוע וטיפולה באירוע.

נוסף על כך, תבדוק הוועדה את איסוף המודיעין המקדים וניתוחו, שבעקבותיו הוחלט על דרך הפעולה המסוימת שבה פעלו הכוחות בשטח. בצל הביקורת, ייבחן גם הממשק מול שירות בתי הסוהר (שב"ס), לרבות העברת מידע בדבר שחרורו הצפוי של שליסל. אנשי הצוות ייבדקו את התכנית המבצעית ואת התאמתה לאיומים השונים כמו גם את הפריסה ותגובת הכוחות במהלך האירוע.

ועדת הבדיקה תגיש את מסקנותיה ולקחיה לממלא מקום המפכ"ל עד ה-16 באוגוסט, לרבות מסקנות אישיות. הוועדה תמליץ על צעדים מערכתיים, אשר יש לנקוט בהם כדי למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד.

(עדכון ראשון: 17:00)

מודעת האבל נתלתה מחוץ לבית ספרה, הליד"ה(צילום: נועם מושקוביץ)
אבלים על מותה של שירה, בבית ספרה(צילום: נועם מושקוביץ)
שירה בנקי(צילום: באדיבות המשפחה)
ישי שליסל במסע הדקירות במצעד הגאווה בירושלים(צילום: AP)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully