פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   עשרות הפגינו מול בתי ח"כים מ"כולנו": "כחלון נכשל במבחן הגז"

   פעילי מטה מאבק הגז הפגינו מחוץ לבתיהם של שר האוצר ושל חברי הכנסת ממפלגת "כולנו" - מייקל אורן, מירב בן ארי ואלי אלאלוף. המפגינים טוענים כי כחלון "ברח" ולא יצא לשמוע את זעקתם

   עשרות הפגינו מול בתי ח"כים מ"כולנו": "כחלון נכשל במבחן הגז"
   צילום: ערן גילווארג, עריכה: טל רזניק

   עשרות פעילי מטה מאבק הגז הפגינו הערב (שבת) מול בתיהם של חברי הכנסת של "כולנו". בין היתר, הגיעו המפגינים אל מחוץ לביתו של יו"ר המפלגה ושר האוצר, משה כחלון, בחיפה. המפגינים קראו קריאות והניפו שלטים מחוץ לביתו: "בחרתם כחלון קיבלתם מימון", "הבטחות מקיימים" ו-"כחלון, הבטחת, את הציבור אכזבת". לטענת המפגינים, כחלון סירב לדון עמם וברח מהמקום.

   אור-לי ברלב ממטה המאבק אמרה לוואלה!NEWS: "הבריחה של כחלון לא מקובלת על הציבור ולא על אף אחד. יש פה את השוד הכלכלי הכי גדול במדינה, כל פעולה שיעשה כחלון כשר אוצר היא לא משתווה לגודל שוד הגז. בהתחלה מימון לא אמור להפריע לך בפירוק מונופולים ופתאום זה ניגוד עניינים, ההתחמקות הזאת לא ראויה והיא לא מה שציפינו ממנו. במבחן הגז כחלון נכשל. לחברי הכנסת של כולנו יש הזדמנות להיות בצד הנכון".

   לקריאה נוספת:
   אלפים הפגינו נגד מתווה הגז; זליכה: "לפתוח בחקירה פלילית"
   "בוגדים בנו": הפגנות ברחבי הארץ נגד מתווה הגז
   סקר: רוב הציבור הישראלי לא מבין את עקרונות מתווה הגז

   הפגנות מתחת לביתה של ח"כ מירב בן ארי בתל אביב נגד מתווה הגז, יולי 2015 (יח"צ , גיא קורן)
   ח"כ בן ארי מדברת עם המפגינים (צילום: גיל קורן)

   המפגינים הגיעו גם לבתיהם של חברי הכנסת אלי אלאלוף בבאר שבע, מייקל אורן בצפון תל אביב ומירב בן ארי בתל אביב. אלאלוף ובן ארי יצאו לדבר עם המפגינים, בעוד לדבריהם אורן "נמלט מהמקום". לאחר התעקשות המפגינים יצא אליהם אורן והקשיב לטענותיהם, אך סירב להביע את עמדתו בנושא. עם זאת, ממשרדו של אורן נמסר כי הוא לא נמלט והיה נכון לדון עם המפגינים.

   הפגנות נגד מתווה הגז מתחת לביתו של מייקל אורן שבתל אביב, יולי 2015 (יח"צ , מטה מאבק הגז)
   ח"כ אורן ליד המפגינים (צילום: מטה מאבק הגז)

   "יצאתי לפגוש את המפגינים כי היה לי חשוב מאוד לשמוע את הדברים", הסבירה בן ארי. "הקשבתי ושמעתי והבטחתי ללמוד לעומק ולהחזיר תשובות בהקדם". כבר ביום חמישי הציעה ח"כ בן ארי למפגינים להיפגש, אבל ברחבת בזל בסמוך לביתה על מנת שלא להפריע לשכנים. הדיון נערך ברוח טובה וניתנה הזדמנות לכלל המפגינים להביע את דעתם. בתום הדיון המפגינים הודו לח"כ בן ארי על שירדה לדבר איתם.

   פעילי מטה המאבק נגד מתווה הגז מפגינים מחוץ לביתו של שר האוצר משה כחלון, 18 ביולי 2015 (ערן גילווארג)
   המפגינים מחוץ לביתו של כחלון (צילום: ערן גילווארג)

   זה השבוע הרביעי ברציפות שבו מתקיימות הפגנות נגד מונופול הגז והמתווה המוצע בין הממשלה לחברות "דלק" ונובל אנרג'י. במטה הסבירו את הבחירה להפגין מול בתי הח"כים בכך שהסיעה חרטה על דגלה להיאבק בטייקונים. "כולנו התחייבה בפני הבוחר כי תדאג לפירוק המונופול האימתני ביותר במשק הישראלי – מונופול הגז", נכתב.

   לפניות לכתבת דנה ירקצי: danayark@walla.com

   פעילי מטה המאבק נגד מתווה הגז מפגינים מחוץ לביתו של שר האוצר משה כחלון, 18 ביולי 2015 (ערן גילווארג)
   (צילום: ערן גילווארג)
   פעילי מטה המאבק נגד מתווה הגז מפגינים מחוץ לביתו של שר האוצר משה כחלון, 18 ביולי 2015 (ערן גילווארג)
   (צילום: ערן גילווארג)