פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   עשרות אלפי מטיילים ביקרו בחופי הכינרת בסוף השבוע

   בין 30 אלף הנופשים באגם הלאומי היו גם מוסלמים רבים שחוגגים בימים אלו את עיד אל-פיטר, המציין את סוף חודש הרמדאן. שני חופים נסגרו לסירוגין בשל עומס, ושיבושי תנועה הורגשו באזור

   מבלים מוסלמים בחופי הכנרת במהלך עיד אל פיטר, יולי 2015 (מערכת וואלה! NEWS , עמוס פארג')
   הסדר נשמר במהלך סוף השבוע. כינרת (צילום: עמוס פארג')

   30 אלף נופשים ביקרו במהלך סוף השבוע בחופי הכינרת. בין המטיילים היו גם מוסלמים רבים שחוגגים בימים אלו את עיד אל-פיטר, המציין את סוף חודש הרמדאן. היום (שבת) אף נסגרו לסירוגין החופים צאלון וצינברי עקב עומס מבקרים.

   מחדר הבקרה של איגוד ערים כינרת וממשטרת ישראל נמסר כי לא נרשמו אירועים חריגים בחופי האגם הלאומי בסוף השבוע. פקחי האיגוד, שוטרים ואנשי השיטור הימי שמרו על הסדר, ובין היתר חילקו מתנדבי רשות ניקוז ונחלים כינרת שקיות אשפה לנופשים על מנת לשמור על הניקיון במקום.

   לקריאה נוספת:
   "קצת פטמה, קצת בטן, קצת טוסיק": נפילת השריף מאור יהודה
   אובמה: איש מעולם לא פעל כמוני למניעת נשק גרעיני מאיראן
   ההרוג בהתרסקות המטוס הקל בערבה: ראש מועצה לשעבר

   מבלים מוסלמים בחופי הכנרת במהלך עיד אל פיטר, יולי 2015 (מערכת וואלה! NEWS , עמוס פארג')
   (צילום: עמוס פארג')

   דנה בכר, מנהלת אגף סובב כינרת ברשות ניקוז ונחלים כינרת, מסרה כי "בשלוש השנים האחרונות בוצעו בחופי איגוד ערים כינרת עבודות לשיקום תשתיות הנופש בחופי הכינרת שבאחריותו, במטרה לאפשר לציבור הרחב ליהנות. כמו תמיד אנו מבקשים מציבור הנופשים והמטיילים בכינרת לשמור על סביבה נקייה, שקט וסדר, כך שכל הפוקדים את חופי הכינרת ייהנו".

   תנועת המטיילים הערה נרשמה לא רק בכינרת. לגן השלושה, הגן הלאומי שלמרגלות הר הגלבוע, הגיעו אלפי אנשים. המשטרה דיווחה על עומס תנועה כבד בכביש 669 המוביל לאתר וממנו. גם לחורשת טל שבגליל העליון הגיעו מטיילים רבים ועומס תנועה הורגש בכביש 91, המוביל אל המקום. עוד נמסר החל משעות הצהריים נרשם עומס של כלי רכב בכבישי סובב כינרת, כבישים 90 ו-92.

   מבלים מוסלמים בחופי הכנרת במהלך עיד אל פיטר, יולי 2015 (מערכת וואלה! NEWS , אהרון בן נעים)
   (צילום: אהרון בן נעים)
   מבלים מוסלמים בחופי הכנרת במהלך עיד אל פיטר, יולי 2015 (מערכת וואלה! NEWS , גדי שטרית)
   (צילום: גדי שטרית)