לקראת שביתה כללית: אלפים הפגינו בת"א נגד העסקת עובדי קבלן

ההסתדרות ופעילים חברתיים ארגנו הפגנה גדולה בכיכר הבימה בעיר, לקראת השביתה במשק המתוכננת ליום רביעי. "לא יכול להיות שמורה, אחות בבית ספר, ועובדת סוציאלית יהיו עובדי קבלן"

צילום: אבי כהן, עריכה: יאיר דניאל

אלפי בני אדם הפגינו בצהריים (חמישי) בכיכר הבימה בתל אביב במחאה על תנאי העסקתם של עובדי הקבלן בישראל. ההפגנה, שערכה ההסתדרות בשיתוף פעילים חברתיים, עובדי קבלן וחברי ועדי עובדים מכל רחבי הארץ, נערכת לקראת השביתה הכללית במשק המתוכננת ליום רביעי. בהפגנה נאם יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן. "לקחנו על עצמנו את מיגור התופעה הפסולה של עובדי קבלן ואני אומר לכם ולציבור – לא ננוח ולא נפסיק עד למיגור התופעה", אמר.

ניסנקורן הבהיר כי אם עד יום רביעי הקרוב לא יושגו הסכמות בנושא עובדי הקבלן, תיפתח השביתה כמתוכנן. "אם לא יהיו הסכמות, בוודאי במקצועות הליבה, תהיה שביתה כללית במשק. לא יכולה להיות שמורה לאזרחות הוא עובד קבלן, ולא יכול להיות שאחות בית ספר תהיה עובדת קבלן ואי אפשר שעובדת סוציאלית בעירייה היא עובדת קבלן. האם זו המדינה שאנחנו רוצים? לא!".

עוד בוואלה חדשות:
"ביזיון": כך אושר פה אחד רחוב "באלי" באור יהודה
למחרת ההסדר, עובדי מגה לא רגועים: "כולם בוכים"
על רקע משבר עובדי הקבלן: ההסתדרות נערכת לשביתה כללית

עוד בוואלה!

הישראלי הזה יהיה אלוף העולם במשחק שכולם מדברים עליו?

לכתבה המלאה
ההפגנה בתל אביב, היום (צילום: ראובן קסטרו)
"לא יכול להיות שמדינה שערכיה הבסיסיים הם עבודה, סולידריות ואחריות לזולת תהפוך מאות אלפים לעובדים בלי זכויות"

ניסנקורן הוסיף: "אנחנו חייבים להביא לשינוי ואנחנו נביא את השינוי. פקידי האוצר חייבים להפנים את העניין. אי אפשר להמשיך את התופעה שרומסים כבוד של אנשים ופוגעים במרקם החברתי במדינה. זה לא רק מאבק של ציבור העובדים, זה מאבק של החברה הישראלית, מאבק של כל אחד מאתנו. אני מודיע לפקידי אוצר, לא נפסיק את זה ולא נשקוט ונעשה שביתה עד שהנושא הזה ייפתר ועובדי קבלן במקצועות הליבה ייקלטו להעסקה ישירה".

בסיום דבריו התייחס ניסנקורן גם לגופים שישבתו ביום רביעי. "היום זה יום פקודה ויום רביעי זה יום פקודה – כולנו נראה את העוצמות של ציבור העובדים. אין שביתה יותר צודקת מזה. הוועדים החזקים יירתמו למען החלשים. שירות המדינה, רשויות מקומיות, מכבי אש, חברת חשמל, רשות שדות התעופה, נמלים, רכבת ישראל – כולם יירתמו למען עובדי הקבלן".

"כולם יירתמו למען עובדי הקבלן". ניסנקורן, היום (צילום: ראובן קסטרו)

גם ח"כ אילן גילאון (מרצ) השתתף בהפגנה, ואמר בה: "יותר מדי זמן בישראל יש שלטון של בנקים, חברות ביטוח, סרסורי נדל"ן וסרסורי כוח אדם. הגיע הזמן לחלוקה אחרת. העוני הוא תוצאה של חלוקה לא נכונה של העושר ואנשים בישראל צקיכים גם ביטחון תעסוקתי וגם פרנסה. לכן למתווכים אין עניין בזה".

ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני) קראה במהלך ההפגנה: "העסקה קבלנית זה פשוט לא ישראלי. לא יכול להיות שמדינה שערכיה הבסיסיים הם עבודה, סולידריות ואחריות לזולת תהפוך מאות אלפים לעובדים בלי זכויות, עם שכר לא הוגן וללא אפשרות לראות אופק אמיתי לחייהם".

(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully