חשיפה: חמאס ממשיך להעביר פצועים של דאעש מסיני לעזה

ממידע שהגיע לידי וואלה!NEWS עולה כי הפצועים הועברו באמצעות המנהרות שבשליטת הזרוע הצבאית גם אחרי מתקפת הטרור הקטלנית, שאותה גינה חמאס. עוד נודע כי מצרים ידעה מראש על כוונת הלוחמים לבצע את המתקפה. הכתבה המלאה תתפרסם מחר במגזין סוף השבוע

08/07/2015
ספק 500

חמאס ממשיך להעביר פצועים של ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) לטיפול בבתי חולים ברצועת עזה גם לאחר מתקפת הטרור הקטלנית בסיני שאירעה בשבוע שעבר, שאותה גינה בתוקף - כך עולה ממידע שהגיע לידי וואלה!NEWS. על פי המידע, הפצועים, אשר נפגעו בין היתר במהלך הקרבות שהתפתחו לאחר המתקפה, הועברו באמצעות המנהרות המחברות בין רצועת עזה וסיני שבשליטת ראשי הזרוע הצבאית של חמאס, עז א-דין אל-קסאם. זאת, תוך ניסיון להסתיר את הדבר מעיני המצרים. על פי מקורות שונים, ראשי הזרוע הצבאית, ובהם מוחמד דף, מרוואן עיסא ואחרים, יודעים על שיתוף הפעולה עם דאעש ומקבלים עדכונים שוטפים על אודותיו.

בשבוע שעבר, עוד במהלך המתקפה עצמה, חשף מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב מרדכי, כי על פי מידע בצד הישראלי, בכירים בזרוע הצבאית של חמאס תומכים באנשי דאעש בסיני. הוא אף ציין את שמו של ואיל פראג', מפקד גדוד בזרוע הצבאית, שהבריח פצועים מקרב לוחמי דאעש מסיני לעזה.

עם זאת, אלוף מרדכי התייחס למצב ששרר באזור לפני המתקפה של מאות אנשי דאעש על מוצבי הצבא המצרי בשבוע שעבר, ועל אף ההאשמות על הסיוע לדאעש שנשמעו מכיוון ישראל, המשיכה הזרוע הצבאית בשלה והעבירה עוד פצועים ששרדו את הקרבות עם צבא מצרים.

עוד על המתקפה בסיני:
א-סיסי על המתקפה בסיני: "המצב במצרים יציב ותחת שליטה"
מתאם הפעולות בשטחים: חמאס מסייע לדאעש בלחימה במצרים
עשרות הרוגים במתקפה משולבת של דאעש נגד צבא מצרים בסיני

עוד בוואלה!

הקוסמטיקאית של הסלבס עם 5 טיפים מנצחים לאנטי אייג'ינג

בשיתוף קליניק
עשן מיתמר מעל סיני בגבול עם רצועת עזה לאחר קרבות בין הצבא ללוחמי דאעש, החודש(צילום: רויטרס)

על פי הערכות רווחות במצרים ובישראל, מספר ההרוגים מקרב אנשי דאעש באותה פעולה הגיע ל-250, והיא לא השיגה את יעדיה – השתלטות על שטח בצפון-מזרח סיני.

כמו כן, מבדיקה של וואלה!NEWS מתברר כי למצרים היה מידע מוקדם על כוונתם של הלוחמים לבצע מתקפה נרחבת נגד חיילי הצבא המצרי. למצרים יש מידע ברור שלפיו הזרוע הצבאית של חמאס אוספת מודיעין על ההיערכות של הצבא המצרי בגבול עם רצועת עזה כדי לבחון את האפשרויות של המשך הברחות אמצעי הלחימה והחמושים לסיני וממנה.

הכתבה המלאה תתפרסם מחר במגזין סוף השבוע של וואלה!NEWS.

לפניות לכתב אבי יששכרוף: aviissacharoff@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully