מתחם המשטרה והכבאות של גבעת זאב – על קרקע פרטית של פלסטינים

לוואלה!NEWS נודע כי מתחם הביטחון בהתנחלות נבנו על קרקע פרטית, בשטח שאליו לבעלי הקרקע אין אפשרות גישה. מתחם דומה שנבנה בעבר במודיעין עילית פונה בהוראת בג"ץ. "השומר הוא בעצם הגנב"

14/06/2015
מתחם ביטחון של גבעת זאב שהוקם על קרקע פרטית פלסטינית. דרור אטקס, תמונות גולשים
"ביטוי גרוטסקי נוסף של מערכת שוד האדמות". מתחם הביטחון בגבעת זאב(צילום: תמונות גולשים, דרור אטקס)

מתחם הביטחון של ההתנחלות גבעת זאב שמצפון לירושלים נבנה על אדמות פלסטיניות פרטיות – כך נודע לוואלה!NEWS. מבדיקת מעמד הקרקעות שעליהן נבנה המתחם, עולה כי הן שייכות לפלסטינים מהעיירה הסמוכה ביתוניא.

הקמת המתחם, שבו הוצבה תחנת כיבוי אש, מחלקת ביטחון וכן נקודת משטרה, החלה לקראת סוף שנות ה-90 והבנייה הלכה והתקדמה בקצב איטי. גורם המעורה בפרטים אומר כי ייתכן שהסיבה שבגינה היא אושרה הייתה סלילת כביש 443 שחוצץ בין ביתוניא למתחם המדובר, המונע מבעלי הקרקע להגיע למקום. ככל הנראה, הסברה הייתה שהפלסטינים יוותרו בשלב מסוים על הקרקע.

עוד בוואלה!NEWS:
הדרוזים מתגייסים למען אחיהם שבסוריה: "כמו צו 8"
מעלה הילוך: קלינטון ערכה עצרת גדולה בניו יורק, ודיברה כלכלה
כך נראה הסדר שתי המדינות שבו לא תפונה אף התנחלות

עוד בוואלה!

מי שידך בין ירמי לאמדורסקי: כמה אתם מכירים את זמרי ישראל?

בשיתוף FRIENDS
מתחם דומה נבנה במעלה אדומים. מתחם הביטחון בגבעת זאב(צילום: תמונות גולשים, דרור אטקס)

לא מדובר במקרה יוצא דופן. לפני כחודשיים הורה בג"ץ לפנות מתחם דומה בהתנחלות מודיעין עלית, שנבנה על קרקע פרטית של פלסטינים. כמו כן, בגלי צה"ל דווח כי מתחם המשטרה של מעלה אדומים נבנה גם הוא על קרקע פלסטינית פרטית, אולם המקרה טרם הגיע לבג"ץ.

על אף שהקרקע שעליה נבנה המתחם היא קרקע פרטית, הוא נבנה בניגוד לחוק. כמו כן, למרות העובדה שהוא נבנה לפני יותר מעשור, לא הוצאו נגדו - ככל הידוע לוואלה!NEWS - צווי הפסקת עבודה או צווי הריסה בשום שלב.

הבנייה התקדמה בקצב איטי. גבעת זאב(צילום: תמונות גולשים, דרור אטקס)

לדברי דרור אטקס, חוקר העוקב אחר מדיניות ההתנחלויות בשטחים, "כמו במקרה של משטרת מעלה אדומים, גם סיפור זה הינו ביטוי גרוטסקי נוסף של מערכת שוד האדמות שישראל מיסדה בגדה המערבית, המזכיר את הביטוי בערבית: 'חאמיה חראמיה'. כלומר זה שממונה להיות השומר הוא בעצם הגנב". אטקס הוסיף כי "הגיע הזמן שמשטרת ישראל תכריז באופן רשמי על כך שהיא שייכת לצד של הגנבים, במקום להמשיך ליטול חלק במחזה האבסורד הזה שנקרא 'אכיפת החוק', על המתנחלים".

מהמנהל האזרחי לא נמסרה תגובה עד למועד פרסום הכתבה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully