האסטרונאוטית שקבעה שיאים חדשים שבה לכדור הארץ

סמנתה כריסטופורטי הפכה לאסטרונאוטית האירופית ששהתה בחלל במשך הזמן הרב ביותר, ולאישה שהשתתפה במשימה הארוכה ביותר בחלל. יחד עם שני אסטרונאוטים נוספים, היא נחתה בקזחסטן לאחר 199 ימים

סוכנויות הידיעות
צילום: רויטרס, עריכה: קשת סידי

האסטרונאוטית האיטלקייה סמנתה כריסטופורטי קבעה היום (חמישי) שיא כששבה לכדור הארץ בבטחה לאחר לא פחות מ-199 ימים בחלל. כריסטופורטי שבה מתחנת החלל הבינלאומית בחללית הרוסית "סויוז", יחד עם שני אסטרונאוטים נוספים, אמריקנית ורוסי, שנחתו בקזחסטן בשעות הערב. היא שהתה בחלל במשך הזמן הרב ביותר מכל האסטרונאוטים של סוכנות החלל האירופית, כמו גם האישה שהשתתפה במשימה הארוכה ביותר בהיסטוריה של המסעות לחלל.

המסע מתחנת החלל לכדור הארץ, מרחק של כ-400 קילומטרים, נמשך 45 דקות, אולם תהליך מורכב למדי נדרש על מנת לוודא שהאסטרונאוטים שבים בבטחה. ה"סויוז" חג סביב כדור הארץ במשך זמן רב, על מנת להתיישר מול אתר הנחיתה, ורק אז האסטרונאוטים הפעילו את המנועים ששיגרו את החללית חזרה לכדור הארץ. המפגש עם האטמוספירה מאט את החללית, עד שמצנחים נפתחים ומאטים את הנפילה עד לקרקע.

עוד בוואלה חדשות:
"ישראל מעצמת חלל, אבל היא לא תישאר כזו לאורך זמן"
תיעוד: משימת החלל הארוכה ביותר של נאס"א יוצאת לדרך
אסטרונאוטים המריאו למשימת החלל הארוכה ביותר של נאס"א

עוד בוואלה!

ספר עד הבית: הבילוי שילדי הפריפריה לא מוכנים לוותר עליו

לכתבה המלאה
סמנתה כריסטופורטי, לאחר הנחיתה (צילום: רויטרס)

שלושת האסטרונאוטים היו אמורים לחזור כבר בחודש שעבר, אולם תקלה בחללית אספקה רוסית הכריחה אותם להאריך את השהות בתחנת החלל. גורמים בסוכנות החלל הרוסית ביקשו מהם להמתין עד לסיום הבחינה של תקלת השיגור. גם השיגור של מחליפיהם בתחנת החלל התעכב בעקבות כך, והם צפויים להגיע רק בסוף יולי.

(צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully