"תתמקד באויבי ישראל": בישיבה ביצהר זועמים על שר הביטחון

אלוף פיקוד מרכז רוני נומה האריך את צו התפיסה על ישיבת "עוד יוסף חי" ביצהר בטענה שיש חשש ממעשים עוינים. אלא שלדברי המתנחלים, הסיבה האמיתית היא בכלל צורך להשלים את הפינוי באופן מסודר

03/06/2015
צילום: ישיבת "עוד יוסף חי", עריכה: גדי וינסטוק

צו התפיסה על ישיבת "עוד יוסף חי" ביצהר בידי הצבא אמנם פג שלשום, אולם אלוף פיקוד מרכז רוני נומה האריכו ביומיים. בישיבה, שנתפסה אחרי רצף אירועי "תג מחיר" שיצאו לכאורה ממנה, מתחו היום (רביעי) ביקורת על האלוף - זאת, אחרי שבצו חתום על ידו נטען כי הסיבה להארכה נעוצה בחשש של צה"ל מ"מעשים עוינים", בעוד שהסיבה האמיתית, לדבריהם, היא רצון לסיים את הפינוי של אנשי משמר הגבול מהישיבה. בתגובה לכך העבירו מהישיבה מכתב מחאה לשר הביטחון משה יעלון.

"אנחנו שמחים שהפסקת את המעשה של גזל וחילול בית המדרש, מה שהיווה כתם על מערכת הביטחון כולה", נכתב במכתב שהעבירה הישיבה ליעלון. "אנחנו קוראים לך להתרכז בשליחותך האמיתית, המלחמה באויבי ישראל".

אחרי שהזמינו אותו להשתתף באירוע חגיגי בבית המדרש שנפתח מחדש, המשיכו בישיבה ותקפו: "תפקיד מערכת הביטחון הוא לפעול כמערכת חיסון בגוף האדם, אך כאשר מערכת החיסון חולה היא תוקפת חלקים בריאים בגוף במקום את הפולשים המזיקים. כעת, במלוא עשור למבצע הנורא של גירוש יהודים והחרבת בתיהם בגוש קטיף ובצפון השומרון (תכנית ההתנתקות - ש"ב) - יש להבריא את המערכת". עוד אמרו בישיבה: "מוטב שתכיר בעיניך את האנשים היקרים שנמצאים כאן במקום להיות ניזון משמועות ומדמיונות תקשורתיים".

עוד בנושא:
אחרי שנה: שוטרי מג"ב יוצאים מהישיבה ביצהר
רבנים קראו לסרב פקודה: "תפיסת הישיבה ביצהר - חילול הקודש"
תושבי יצהר: "המדינה מטילה סנקציות רק עלינו"

טוב לדעת (מקודם)

הסוד לשיפור חיי המין שלכם – כעת במבצע מיוחד

מוגש מטעם "גברא"
המכתב ליעלון(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

צו התפיסה, שהוציא אלוף פיקוד המרכז דאז בהוראתו של יעלון, נחתם בעקבות כמה אירועים שבהם הותקפו כוחות הביטחון באזור יצהר וניזוק ציוד צבאי שהיה עמם. לפי גורמי ביטחון, מקורם של האירועים היה בתלמידי הישיבה.

האירועים הבולטים היו ניקוב צמיגים של כלי רכב צבאי והשחתת מוצב בהתנחלות. יעלון הורה להוציא את התלמידים מהמבנה ולתפוס את הישיבה. הצו הוצא ופלוגת מג"ב התמקמה במקום. באותה עת הועברה פעילות הישיבה למבנה אחר בתוך יצהר.

מג"ב מתפנה מישיבת "עוד יוסף חי" ביצהר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ישיבת עוד יוסף חי)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully