פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   לא תאמינו איך הגיבו הקופים שראו את עצמם לראשונה במראה

   צלם צרפתי הציב מראות בטבע ותיעד את תגובותיהם של בעלי החיים שהבחינו בהן. הוא לא ציפה שהתגובות להשתקפות שלהם במראה יהיו עד כדי כך מצחיקות. צפו במיטב התגובות

   לא תאמינו איך הגיבו הקופים שראו את עצמם לראשונה במראה
   Xavier Hubert Brierre

   הצלם הצרפתי אקסוויאר הוברט ביצע ניסוי מרתק, במהלכו הציב מראות ביערות גבון, אפריקה, כדי לבחון איך יגיבו בעלי החיים החולפים באזור למראה השתקפותם במראה - והתגובות מצחיקות יותר משחשבתם.

   בין החיות שתועדו במצלמות הנסתרות נראו גורילות, קופים ונמרים שלא ידעו איך לאכול את מה שרואות עיניהם. בעוד הגורילות והנמרים ניסו לתקוף את עצמם במראה וחבטו בה באלימות, נראה כי הקופים די התלהבו מהרעיון ואולי אפילו הצליחו לזהות שמדובר בהשתקפות ולא בקופים אמיתיים שמביטים בהם מבעד לחלון זכוכית. הפיל הוא היחיד שהגיב באדישות, העביר מבט חטוף במראה והמשיך לדרכו.

   בעלי חיים רואים את עצמם במראה (מערכת וואלה! NEWS)
   המראה משמינה קצת (צילום מסך)

   כדי למנוע צפייה ארוכה בקלטות הצילום שלו, אקסוויאר הגדיר חיישני תנועה במצלמות, שהפעילו אותן בכל פעם שחיות בר התקרבו למקום. את המסע ליערות גבון הוא עשה בליווי אשתו, וסיפר כי על אף הימים הארוכים ועקיצות החרקים, הם נהנו מאוד מהחוויה. "אשתי ואני בילינו ימים ארוכים באתרי הצילום. לעיתים קרובות תקפו אותנו סוגים שונים של זבובים ודבורים", הוא סיפר ל-The Mirror, "הייתי צריך לנקות את המראות שהנמרים והקופים לכלכו בכתמי שומן, דם וצואה שהותירו חרקים שנתקעו במראה. אני מאוד מרוצה מהתוצאות".

   ככה הגיב הפיל למראה

   והגורילה העצבני

   והנמרים הסקרנים

   עוד בנושא

   לא להאמין: הכלב שמצייר, מנגן, מכבס ואפילו משכיב את הקטנה לישון
   הזוי: האזינו לעכביש שמגרגר כמו חתול כדי לתפוס בנות זוג