המאבק בפיטורי הגננת הנכה נמשך: "משרד החינוך נחוש לפטרה"

בעקבות מאבק הורי הילדים בגן ברמת השרון החליט משרד החינוך להקפיא את פיטורי הגננת, הנעזרת בקביים. אלא שלדברי ההורים, שליחת הגננת הנערצת לוועדה נוספת משמעה שאין שינוי בכוונה לפטרה. "נפגין ולא נשתוק"

ההורים לא יוותרו על הגננת של ילדיהן. גן הילדים שברמת השרון (צילום: ניב אהרונסון)

הורי הילדים ב"גן חצב" שברמת השרון מחדשים את המאבק נגד פיטוריה של הגננת הנכה מיכל שחר. ביום שלישי תתייצב שחר, הנעזרת בקביים, בפני ועדה עליונה של משרד הבריאות, לאחר שערערה על החלטת ועדה קודמת, שקבעה כי היא אינה יכולה לבצע תפקידה כגננת בעקבות נכותה. ביקור מפקחת מטעם משרד החינוך הוביל להפניית הגננת לוועדה, ולא היה זה בעקבות תלונה של הורים בגן. מחוץ לוועדה, שתתכנס בשבוע הבא בתל השומר, תתקיים הפגנה של ההורים.

החלטת הוועדה הראשונה התקבלה לפני כחודשיים, וזו קבעה ששחר תיאלץ לסיים את עבודתה – בין היתר משום שהיא אינה עומדת בהגדרות התפקיד. נמצא כי היא לא מסוגלת לשבת עם הילדים על הרצפה, דבר שלפי משרד החינוך עשוי להוות בעיה בטיפול בילדים. הודות למחאת ההורים על הקביעה, החליט משרד החינוך כי שחר תישאר בגן עד תוצאות הערעור שהגישה. כעת, כאמור, מתכוונים ההורים להמשיך להילחם למען הגננת הנערצת עליהם – והם יפגינו נגד הפיטורים.

"משרד החינוך בעצם אומר שאדם נכה לא יכול להיות גננת", אמרה דנה דיאמנט, אם לילד בגן. "אני ועוד הרבה הורים מהגן הקדשנו לסיפור הזה הרבה, אנחנו מאוד מעורבים בקהילה ולא נשתוק. חשוב לנו לתת דוגמה לילדים שלנו בדיוק כמו שמיכל נותנת דוגמה לילדים שלנו".

עוד בנושא
משרד החינוך התנצל: "נכשלנו בהתנהלות מול הגננת הנכה שפוטרה"
משרד החינוך יפסיק את עבודתה של גננת נערצת - בגלל קביים

טוב לדעת (מקודם)

התקף לב: איך מונעים ומה עושים במקרה והוא מופיע

לכתבה המלאה

שלום.זאת שוב אני, דנה, אמא של דניאל מגן חצב.הגן הזה, שרצו לפטר בו את הגננת מיכל, הגננת החמודה עם הקביים. זוכרים?כמוכ...

Posted by Dana Dimant on Wednesday, April 29, 2015

"משרד החינוך נחוש לפטר את מיכל"

"מסתבר שאשת חינוך בישראל היא כלי חד פעמי. קצת נשבר? לא נורא. מחליפים"

בפוסט שפרסמה בפייסבוק הוסיפה דיאמנט כי המשמעות של הוועדה הנוספת היא ש"משרד החינוך נחוש לפטר את מיכל בטענה שהיא מהווה סיכון לילדים". לדבריה, על אף המאבק, "משרד החינוך לא הסתפק בוועדה רפואית משפילה אחת עבור הגננת שלנו, הוא לא אמר 'סליחה, טעינו'".

אחת הטענות הייתה שהגן עוד לא הונגש עבור הגננת הנכה. אולם האם הוסיפה: "אם היה מונגש, לא היה צריך לפטר. אבל למה לטרוח? מסתבר שאשת חינוך בישראל היא כלי חד פעמי. קצת נשבר? לא נורא. מחליפים".

ממשרד החינוך נמסר כי "המשרד מעריך עד מאוד את עבודתה החינוכית המסורה והמקצועית של הגננת, ועל כן הוא תומך ורוצה בהמשך הישארותה בגן. אשר להתכנסות הוועדה, המשרד ילמד את ההחלטה לכשתתקבל".

לפניות לכתבת דנה ויילר-פולק: danawp@walla.co.il

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully