עיתונאי, אם שכולה ואלמנה: עדי האופי של הרב פינטו

שלב הטיעונים לעונש במשפטו של הרב נפתח היום במחוזי בתל אביב, ומאות מחסידיו הגיעו לתמוך בו. השופט סירב לקבל ראיות חדשות מטעם ההגנה בטענה כי כל המידע הדרוש לו נמצא בהסדר הטיעון

28/04/2015
צילום: משה בן שמחון עריכה: טל רזניק

שלב הטיעונים לעונש במשפטו של הרב יאשיהו פינטו נפתח היום (שלישי) בבית המשפט המחוזי בתל אביב. השופט עודד מודריק סרב לקבל ראיות חדשות מטעם פרקליטיו של פינטו, ובהן הודעות של תת-ניצב אפרים ברכה, ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה. זאת, בטענה כי כל המידע שצריך לעמוד בפניו נמצא בהסדר הטיעון.

מאות מחסידי פינטו גדשו את אולם בית המשפט והתגודדו מחוץ לדיון, ומשנכנס לאולם הם עמדו על רגליהם והחלו לשיר. הרב הביא לדיון עדי אופי מטעמו, בהם העיתונאי הוותיק שלום ירושלמי, שדיבר על גישתו הליברלית של פינטו; שרית וענונו, אמו של החייל בן וענונו, שנהרג במהלך מבצע "צוק איתן", שטענה כי בזכות הרב היא ובעלה עומדים על רגליהם ובוחרים בחיים, על אף האבל הכבד.

לקריאה נוספת:
פינטו על הרשעתו בשוחד: "השטן בכבודו ובעצמו נלחם בנו"
תיעוד: הרב פינטו באירוע חגיגי בניו יורק

הרב פינטו בשלב הטיעונים לעונש במחוזי בתל אביב, על רקע תומכיו(צילום: ניב אהרונסון)

במהלך הדיון העידה גם רחל קפלינסקי, אלמנה שהרב תומך בה כלכלית וב-11 ילדיה, וקרובת משפחתו של בכיר בפרקליטות המדינה, ראש המחלקה הבינלאומית יובל קפלינסקי. בשל קרבתו המשפחתית האחרון לא נטל חלק בפרשת הרב. הסופר אלי ויזל, שלטענת עורכי הדין היה אמור להעיד אף הוא לטובת הרב, לא עשה כן.

בהתאם להסדר הטיעון, שבו הורשע פינטו בהצעת שוחד ובשיבוש מהלכי משפט, מבקשת הפרקליטות לגזור עליו שנת מאסר. באי כוחו של הרב טוענים כי בשל מצבו הרפואי ועקב מחלתה של אשתו, תקופת מאסר זו עלולה להוביל למצב שבו הילדים של הרב ואשתו יילקחו למשפחת אומנה, שאף עשויה להיות לא-יהודית. זו הולכת להיות הטענה העיקרית של אנשי הרב - אי-כשירותה של אשת הרב מבחינה נפשית, והשלכות עובדה זו על גידול הילדים. גם מצבו הרפואי של הרב משחק תפקיד חשוב.

לפניות לכתבת גלי גינת: gali.gnt@walla.com

עוד באותו נושא

האם הרב יאשיהו פינטו יסבך את עוזרו ואיש אמונו?

לכתבה המלאה
תומכי הרב בבית המשפט המחוזי בתל אביב, היום(צילום: ניב אהרונסון)
תומכי הרב בפתח בית המשפט, היום(צילום: ניב אהרונסון)
העיתונאי שלום ירושלמי, שהגיע להעיד לטובת פינטו(צילום: ניב אהרונסון)
  • שוחד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully