יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה 2015

אביו של שלום שרקי: "התשובה לרצח בני - 300 יחידות בבית אל"

הרב אורי שרקי נאם היום בכנס השנתי של ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" והתייחס לצעדים שיש לנקוט בתגובה לרצח בנו, שנהרג בפיגוע הדריסה סמוך לגבעת התחמושת. "חיזוק אחיזתנו בארץ זו התשובה ההולמת וזה מה שאני הולך לדרוש מראש ממשלתנו"

יאיר אלטמן
22/04/2015
צילום: עומר מירון, עריכה: ניב פוקס

(מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו: הדריסה בירושלים - פיגוע)

הרב אורי שרקי, אביו של שלום שרקי בן ה-25, שנהרג בשבוע שעבר בפיגוע הדריסה סמוך לגבעת התחמושת, נאם היום (רביעי) בכנס השנתי של ארגון נפגעי הטרור "אלמגור", שהתקיים בבית אריאל בירושלים, והתייחס לתגובה ההולמת - לשיטתו - לרצח בנו.

"מי שמבקש עונש מוות למחבלים, מבקש זאת בשם הצדק, וצדק צריך לעשות. אבל צריך להיכנס לפסיכולוגיה של האויב כי האויב לא מפחד ממוות, אלא מחיים", אמר. "על כל פגיעה בנו צריכה לבוא בנייה שתפגע בשאיפות הלאומיות שלהם. חיזוק אחיזתנו בארץ זו התשובה ההולמת וזה מה שאני הולך לדרוש מראש ממשלתנו. להציע לו כיצד לתפוס את השטח. הדבר הזה צריך להפוך לשיטתי. אם כל פעם שנרצח יהודי ייתפס שטח השנוי במחלוקת עמם, הם ייסוגו לאחור ולא ינסו יותר".

"בירושלים יש שטח ריק בין נווה יעקב לפסגת זאב, ושם צריך להקים שכונה", הוסיף. "בבית אל יש 300 יחידות דיור מוכנות - רק צריך חתימה אחת. זו לא שאלה פוליטית אלא שאלה מוסרית, כיצד העולם רואה אותנו".

עוד בנושא:
מאות בעצרת לזכר שלום שרקי; "נפל במלחמה על הזכות לחיות בארץ"
המפכ"ל על הדריסה בירושלים: "חד משמעית - פיגוע"

העצרת לזכרו של שלום שרקי, אתמול בירושלים(צילום: טלי מאייר )

"כאשר נרצח בני לפני שבוע הייתה התעוררות בעם כולו. כולם הרגישו שייכים. האחדות הזו מתגלה רק בימים קשים, אך זה הביטוי למה שקורה כל הזמן", אמר. "אנו תמיד מאוחדים, גם אם אנו לא מסכימים זה עם זה. אויבנו רוצים לא רק להרוג, אלא שאלה שנשארים בחיים יישברו - וזה כלל לא נמצא בלקסיקון שלנו. ההרוגים וההרוגות מבקשים מאיתנו שנהיה שמחים".

עוד בוואלה!

"הייתי טבח, עבדתי משבע בבוקר עד חצות כדי להגשים את החלום להיות שחקן"

בשיתוף מפעל הפיס

יו"ר "אלמגור" מאיר אינדור, נשא גם דברים בכנס והתייחס לבקשת הארגון השבוע להסיר את שמו של הנער מוחמד אבו חדיר, שנרצח על ידי יהודים בקיץ האחרון, מאנדרטת נפגעי פעולות האיבה.

"אותו רצח חמור אינו חלק מהנרטיב הציוני ואותו נער לא נרצח על מזבח קיומה של המדינה", אמר אינדור. "רצח ופעולות קרימינליות אינן שייכות ליום זה. אין זו אפליה בין דם לדם, כי אנו סוברים שערבים שנהרגו בפעולות הטרור של האויב הם חלק ממשפחת חללי הטרור הישראלית ואף מטופלים כמו יהודים על ידי המדינה כמו גם על ידי 'אלמגור'. עם זאת, אי אפשר לשרת את הנרטיב הפלסטיני כדי לייצר כביכול שיוויון".

בביטוח הלאומי הוחלט אתמול להיענות לבקשת אביו של אבו חדיר, חוסיין, ולהסיר שמו מהאנדרטה.

"הוא נפל במלחמה על זכותנו להסתובב ולחיות בארצנו". הרב דב ליאור בעצרת, אתמול(צילום: טלי מאייר )

אתמול הגיעו כ-300 בני אדם הגיעו לעצרת לזכרו של שרקי, שהתקיימה ליד צומת הגבעה הצרפתית בירושלים, סמוך למקום שבו נהרג. בעצרת, שהתקיימה תחת הכותרת "מדברים על שלום", התפללו הנוכחים ושרו שירים לזכרו של שרקי.

בין הנוכחים היו בני משפחה, חברים, רבנים ואישי ציבור, וביניהם הרב דב ליאור - אחד ממנהיגי הזרם המכונה "חרדי לאומי", השר אורי אריאל והרב אהרון טרופ - ראש הישיבה "בני צבי" שבה למד והדריך שרקי.

"הוא נפל במלחמה על זכותנו להסתובב ולחיות בארצנו", אמר הרב ליאור, "הרשעים פוגעים בכל מי שניתן. הוא בבחינת קורבן ציבור שנפל במלחמה על זכותנו בארץ הזו. הקדוש ברוך הוא לוקח את אלה שאכפת להם על כבודה של האומה ומביא אותם למעלה שיהיה מליץ של יושר על כולנו".

לפניות לכתב יאיר אלטמן: talk2yaira@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully