פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   סגן נשיא תימן החדש: "מקווה שהאחדות תושב ללא פלישה קרקעית"

   חאלד בחאח, שמונה לאחרונה על ידי הנשיא בניסיון להשיג תמיכה נוספת לממשלתו, קרא ל"בני תימן להפגין נאמנות למדינתם". שליח האו"ם לשיחות השלום התפטר, ולאחר כ-700 הרוגים, הצדדים מבהירים שהם לא מתכוונים לוותר

   סגן נשיא תימן החדש: "מקווה שהאחדות תושב ללא פלישה קרקעית"
   צילום: רויטרס, עריכה: מתן חדד

   סגן נשיא תימן חאלד בחאח, שמונה לאחרונה על ידי הנשיא עבד רבו מנסור האדי, אמר היום (חמישי) כי הוא מקווה ש"האחדות במדינה תושב" ללא פלישה קרקעית של כוחות ערב הסעודית. בחאח, שנחשב לדמות פופולרית בקרב הפלגים השונים במדינה ובקרב גורמים רבים בחצי האי-ערב, מונה לתפקיד בניסיון להשיג תמיכה נרחבת יותר לממשלתו של האדי, שנמלט מהמדינה לפני כשבועיים.

   במסיבת העיתונאים הראשונה שכינס בחאח, לאחר כשלושה שבועות של תקיפות אוויריות מצד הקואליציה הבינלאומית בהובלת ערב הסעודית, הוא קרא לאזרחי תימן "להפגין נאמנות למדינה", והביע תקווה כי העימות בין כוחות הצבא לכוחות המורדים החות'ים ייפתר בהידברות.

   עוד בוואלה חדשות:
   בכיר באל-קאעדה נהרג בתקיפות מל"ט אמריקני בתימן
   נאמני הנשיא בתימן: "שבינו שני קצינים איראנים"
   וואלה, הבנתי: כיצד תשפיע ההפיכה בתימן על ישראל?

   המורדים החות'ים בתימן מפגינים נגד תקיפות הסעודים, 10 אפריל 2015 (רויטרס)
   הפגנת החות'ים נגד ההפצצות האוויריות, צנעא (צילום: רויטרס)

   "ברגע ההיסטורי הזה, אנו קוראים לכל בנינו בכוחות המזוינים ובזרועות הביטחון לפעול למען מדינתם הלגיטימית", הוסיף בחאח, ככל הנראה בהתייחסות לאנשי הצבא שערקו. לפי שעה, התקיפות האוויריות שנועדו לבלום את התקדמותם של החות'ים לא הצליחו למלא את מטרתן, וכל הצדדים המעורבים לא מראים כוונות לוותר, או אפילו להתפשר על דבר מלבד שליטה במדינה כולה.

   בתוך כך, שליח האו"ם לתימן, ג'מאל בנעומר, הכריז אמש על פרישתו מהתפקיד, לאחר שלא הצליח להשיג את תמיכתן של מדינות המפרץ למאמצי המשא ומתן שהוביל בין הצדדים. זאת, אף שהחלטה של מועצת הביטחון של האו"ם קראה לחידושן המידי של שיחות השלום.

   על פי נתוני האו"ם, כ-700 בני אדם נהרגו עד כה בלחימה, ויותר ממאה אלף אזרחים נאלצו להימלט מבתיהם. היום התחדשה הלחימה בעיר תעז, שבמרכז המדינה, בין כוחות הצבא הנאמנים לנשיא האדי והמיליציות הנלחמות לצדם, לכוחות המורדים החות'ים וכוחות הצבא שערקו והצטרפו אליהם.

   הפצצות סעודיות לעבר תימן, אפריל 2015 (רויטרס)
   כוחות סעודיים מפציצים יעדים של החות'ים בשטח תימן, אתמול (צילום: רויטרס)
   הפצצות סעודיות לעבר תימן, אפריל 2015 (רויטרס)
   (צילום: רויטרס)