תלמידה גורשה מבית הספר - כי היא יותר מדי ג'ינג'ית

אמילי ריאיי בת ה-17 הורחקה מהשיעורים כי לטענת המורים היא יותר מדי ג'ינג'ית. ריאיי, בעלת שיער אדום בצבע טבעי, נאלצת להחליט עכשיו האם לפרוש מבית הספר או לוותר על הדבר החשוב לה מכל - זהותה כג'ינג'ית. "הצעתי לאסוף את השיער או לחבוש כובע אבל המורים סירבו"

19/04/2015
עמוד היוטיוב Emily Reay

אמילי ריאיי בת ה-17 אוהבת את צבע שיערה הג'ינג'י - ויותר מכך - היא טוענת שזהו סימן ההכר שלה המעניק לה ביטחון וכוח. זו הסיבה שאמילי פרצה בבכי עז כשגילתה שבית ספרה הציב לה אולטימטום: עד שהיא לא תצבע את שיערה לצבע כהה יותר - היא לא תוכל להיכנס לשיעורים.

לאמילי יש שיער ג'ינג'י טבעי, אך כבר 3 שנים שהיא נוהגת לצבוע אותו לצבע בהיר יותר. בית הספר טריניטי ("השילוש הקדוש") הנמצא בקרלייל, אנגליה, התעלם עד כה מצבעו העז של שיערה, אך כשחזרה אמילי מחופשת חג הפסחא היא קיבלה את הבשורה המרה שעליה למתן את צבע שיערה מאחר שהוא "בלתי הולם", להגדרת המורים.

"כעסתי מאוד בהתחלה ואז פרצתי בבכי. אני מסתובבת עם הצבע הזה כבר 3 שנים ואף אחד בבית הספר לא אמר לי כלום", סיפרה אמילי, מוסיקאית מוכשרת שמודה ששיערה הג'ינג'י הוא סימן ההיכר שלה, "כולם מכירים אותי כ'זמרת הג'ינג'ית הצעירה'. אם הייתי צריכה לצבוע את השיער בחום, הייתי מאבדת את זה".

אני מסתובבת עם הצבע הזה כבר 3 שנים ואף אחד בבית הספר לא אמר לי כלום"(צילום: Caters News Agency)

הוריה, ג'ולי ואנדי ריאיי, שמגבים את החלטת בתם שלא לשנות את צבע שיערה, הוזמנו לבית הספר כדי לדון בנושא עם מנהל בית הספר אנדרו וינטר. להורים נאמר שצבע שיערה של אמילי חייב להשתנות עד יום שני הבא או שהיא לא תורשה להמשיך בלימודיה, "הצעתי לאסוף את השיער או לחבוש כובע אבל המורים סירבו", מספרת אמילי, "נאמר לי שהשיער שלי היווה בעיה כבר מתחילת שנת הלימודים אבל נתנו לי לחמוק מזה עד היום. הדבר המצחיק הוא שבזמן נשף בית הספר השיער שלי היה אפילו בהיר יותר ושם זכיתי בפרס על השיער היפה ביותר".

"בית הספר לא מבינים עד כמה זה חשוב לה", מספרת אמה המודאגת, "האירוניה היא שהיא מגלמת את דמותו הליצן סקרמוש בעיבוד של בית הספר למחזה We Will Rock You המדבר על חברה שמדכא יצירתיות וביטוי עצמי. המדיניות האחידה של בית הספר קובעת בבירור שאין לצבוע את השיער לצבע לא טבעי כמו כחול או ירוק, אבל ממתי ג'ינג'י הוא לא צבע טבעי?" היא הוסיפה.

עוד בוואלה!

צפו: בנתיבות מצאו את הנוסחה למשיכת זוגות צעירים. וזה עובד

בשיתוף עיריית נתיבות
זכתה בתואר השיער היפה ביותר בבית הספר ובכל זאת התבקשה לצבוע אותו(צילום: Ben Lack Photography Ltd)

עכשיו אמילי נמצאת בפרשת דרכים חשובה - האם לפספס שיעורים חשובים שעלולים לפגוע בהצלחתה או שמא להיכנע לדרישות ההנהלה ולצבוע את שיערה. נכון לעכשיו מקווה אמילי לחזור לבית הספר עם שיער אסוף ולקוות שלא יאמרו לה כלום על זה, "אני מקווה שיהיה בסדר. חשוב לי לחזור ללמוד".

מנהל בית הספר, מר וינטר, מסר בתגובה: "יש לנו מדיניות של שמירה על סטנדרטים גבוהים. כל התלמידים מקבלים הנחיות ברורות בתחילת שנת הלימודים על מה שמקובל ומה שלא מקובל לעשות במסגרת הבית ספרית. הרוב המכריע של ההורים מאוד מעריך את הסטנדרטים הגבוהים שלנו".

אמילי מתכננת לחזור לבית הספר עם שיער אסוף ולקוות שיהיה בסדר(צילום: Ben Lack Photography Ltd)

עוד בנושא

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully