האברך שנמחץ נטמן: "הרב ששמר עליו ממעל - גם גרם לו לעזוב את העולם"

מאות הגיעו ללוות את מרדכי גרבר בדרכו האחרונה, לאחר שאתמול נרמס בהלווייתו של הרב שמואל הלוי וואזנר. על אף שלא נהוג לשאת הספדים בחול המועד, הנוכחים חרגו ממנהגם. מסע הלוויה של וואזנר עבר במקום שבו מצא את מותו

יאיר אלטמן
צילום: יותם רונן, עריכה: טל רזניק

יממה חלפה מאז הלוויית הענק של הרב שמואל הלוי וואזנר בישיבת חכמי לובלין שבבני ברק, ולמקום שבו הערב (ראשון) מאות בני אדם כדי להשתתף במסע הלוויה של מרדכי גרבר, אשר נמחץ למוות אתמול, בדיוק במקום הזה. האנשים שהגיעו ללוות את גרבר, אברך בן 27, בדרכו האחרונה, המשיכו לבית העלמין סגולה שבפתח תקווה, שם נקבר. מסע ההלוויה נפתח בעיר מגוריו אלעד.

עוד על אסון הלוויה:
במשטרה בודקים חשד לרשלנות בהלוויה; "נמצה את הדין עם האחראים"
מרדכי נמחץ למוות בהלוויה: "זוועה, אנשים דרכו אחד על השני"
בשל הדוחק: צעיר נהרג ושניים נפצעו אנושות בהלוויה בבני ברק

עוד בוואלה!

בעקבות ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאב: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

לכתבה המלאה
מסע הלוויה של גרבר (צילום: ראובן קסטרו)

אמנם לא נהוג להספיד אדם בחול המועד, אך הנוכחים חרגו מהנוהל והרב חיים וואזנר, בנו של הרב שמואל הלוי ואזנר, הספיד את גרבר יחד עם הרב שמואל אליעזר שטרן, שמכהן כרב מערב בני ברק. השניים דיברו ביידיש, וסיפרו על אדם שאיבד את שני הוריו, ומאז הרב שמואל הלוי וואזנר היה לו כמו אב. במילותיהם האחרונות אמרו כי בחייהם ובמותם לא נפרדו השניים, והרב אשר שמר עליו ממעל – גם גרם לו לעזוב את העולם בעצמו. כמו כן, התייחסו השניים לדוחק הקטלני ולאמצעי הזהירות שיש לנקוט באירועים כאלה בעתיד. לדבריהם, האדמו"רים מהחסידות פועלים בימים אלה על מנת לחוקק תקנות שימנעו אסונות מהסוג הזה בעתיד.

"היה קהל חברים גדול בלוויה". חלקת הקבר של גרבר (צילום: ראובן קסטרו)

"למרות החיים הקשים שעברו עליו, הוא נותר שמח", סיפר אפי פלדמן, יו"ר סניף איחוד הצלה שהיה מיודד עם גרבר. "בחור מאוד עליז וחברותי. היה לו קושי תחילה להביא ילדים, אך לאחר ברכה מהרב וואזנר, נולד לו בן. היום, בלוויה, היה קהל גדול מאוד של חברים".

בנו של הרב שמואל הלוי וואזנר (צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully