פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מצרים: 25 חיילים וחמושים נהרגו בסדרת מתקפות בצפון סיני

   עשרה חיילים נהרגו בכמה תקריות שבמהלכן שיגרו פעילי טרור רקטות נ"ט לעבר עמדות של הצבא בחצי האי. כמו כן, 11 חיילים נוספים וכמה אזרחים נפצעו. השבוע הסירה ארה"ב את אמברגו הנשק על קהיר כדי לסייע לה במאבק בטרור

   מצרים: 25 חיילים וחמושים נהרגו בסדרת מתקפות בצפון סיני
   עריכה: יאיר דניאל

   (חצי האי סיני, לאחרונה: צבא מצרים נלחם בארגוני טרור ובמבריחי סמים)

   עשרה חיילים בצבא מצרים ו-15 חמושים נהרגו הבוקר (חמישי) בכמה תקיפות ברחבי צפון חצי האי סיני. כמו כן, נפצעו בתקריות עוד 11 חיילים וכמה אזרחים. החמושים שיגרו רקטות נ"ט לעבר כמה עמדות של הצבא, שמנהל בחודשים האחרונים מלחמת חורמה בארגוני הטרור באזור.

   אף ארגון לא קיבל אחריות על הפיגוע, אולם המתקפות הקטלניות ביותר באזור בתקופה האחרונה יוחסו לאנסאר בית אל-מקדס, שחלק מפעיליו נשבעו אמונים לארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש). מאז ההפיכה הצבאית ביולי 2013, נהרגו מאות מאנשי כוחות הביטחון של מצרים בפיגועים ברחבי חצי האי שבוצעו על ידי ארגוני טרור איסלאמיסטיים.

   לקריאה נוספת על המלחמה של מצרים בטרור
   לא רק דיבורים: איש הברזל מקהיר הכריז מלחמה על חמאס
   אפקט דאעש בסיני: לא סתם פיגוע התאבדות - מתקפת גרילה

   שוטרים צבאים מצרים אחרי פיגוע בסיני, ינואר 2015 (AP)
   חיילים מצריים בחצי האי סיני (צילום: אי-פי)

   ביום שלישי האחרון הודיעה ארצות הברית כי היא מסירה את אמברגו הנשק שהטילה על מצרים לאחר ההפיכה הצבאית ב-2013. הנשיא ברק אובמה שוחח עם נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי ואמר לו כי יוסר האיסור על אספקת מטוסי הקרב, טנקים וטילים לקהיר שנכנס לתוקף באוקטובר 2013. כמו כן, אובמה יבקש מהקונגרס להעביר סיוע צבאי בסך 1.3 מיליארד דולר למצרים כדי לסייע לה במאבק בטרור.

   ההחלטה של אובמה תאפשר את השלמת המשלוח של 12 מטוסי קרב מדגם F-16, 20 טילי שיוט נגד ספינות מדגם "הרפון" וכ-125 טנקים מדגם M1A1 אברמס. הסיוע מהקונגרס יחליף את העברת המזומנים למצרים עבור ציוד צבאי החל משנת 2018.