אחרי ההרעלה ברמת הגולן: שלושה פגרים של נשרים נמצאו בנגב

הפרטים המורעלים של העוף הנדיר אותרו במהלך סוף השבוע בעין עבדת. אחד מהם הובהל במצב קריטי לבית החולים לחיות בר, שם התייצב מצבו. נוסף לכך נמצאה ביצה שהועברה להדגרה. לפני שבועיים אותרו פגרים של 4 נשרים ליד מושב קשת

28/03/2015
אחד הפרטים שנמצאו בעין עבדת, אתמול(צילום: רשות הטבע והגנים)

מקרי הרעלה נוספים של המין הנדיר: פגר של נשר ושל שני גוזלים נמצאו במהלך סוף השבוע באזור עין עבדת שבנגב. במהלך היום (שבת) ביצעו אנשי רשות הטבע והגנים סריקות באזור ומצאו באחד הקנים את הפגר השני שאותר בתוך יומיים.

אנשי יחידת החילוץ הר הנגב של משטרת ישראל גלשו בסנפלינג באזור עין עבדת והוציאו ביצה שאותרה מתחת לפגר. היא הועברה להדגרה באינקובטור מיוחד.

פרט נוסף הועבר אתמול לבית החולים לחיות בר ברמת גן במצב קריטי, אך הוא התייצב לאחר מכן. ככל הנראה, הם אכלו פגר מורעל. לפני שבועיים נמצאו פגרים של ארבעה נשרים ושתי עזניות שחורות סמוך למושב קשת שברמת הגולן. תפוצת הנשר בישראל ירדה בעשור האחרון בצורה דרמטית, וברשות הטבע והגנים עושים מאמצים לבלום את התופעה.

עוד בוואלה חדשות:
המסמכים מוכיחים: טייס המשנה הסתיר מג'רמנווינגס שהיה חולה
תיעוד: הסרטון שהפליל את הנאשם בריגול עבור סוריה וחיזבאללה
דיווח: מפקד כוח קודס האיראני בדרכו לתימן לסייע לחות'ים

טוב לדעת (מקודם)

הפתרון הטבעי לכאב הברכיים קרוב מתמיד - עם החזר מקופ"ח

מוגש מטעם אפוסתרפיה
אנשי החילוץ מחלצים את ביצת הנשר מהקן המורעל, היום(צילום: רשות הטבע והגנים)

אתמול בשעות הצהריים הגיע אחד הנשרים הבוגרים שהורעלו לבית החולים לחיות בר כשהוא נמצא ללא הכרה ובמצב קריטי. הוא נכנס לטיפול נמרץ בבית החולים, עבר סדרת צילומי רנטגן ובדיקות דם, מכיוון שהחשד המרכזי היה הרעלה מחומר שפוגע במערכת העצבים. לאחר הטיפול האינטנסיבי, הועבר הנשר לחדר ההתאוששות.

על אף שמצבו השתפר, מצבו עדיין מוגדר קריטי וצוות הרופאים חושש שחומרי רעל שנמצאים בשאריות המזון שבמערכת העיכול שלו עלולים להיספג. כמו כן, בית החולים מקווה לשקמו במהירות כדי להשיבו לטבע במהרה על מנת שלא יפספס את עונת הקינון הנוכחית. זאת, משום שייתכן שמדובר בפרט הנמצא בעונת הקינון.

(עדכון ראשון: 22:19)

סריקות אנשי רשות הטבע והגנים שבסופן התגלה פגר הגוזל השני. אזור עין עבדת, היום(צילום: רשות הטבע והגנים)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully