תיעוד: מתנחלים תוקפים פלסטינים בכפר בורין שבשומרון

בסרטון שהגיע לידי וואלה חדשות נראים המתנחלים תוקפים חקלאים פלסטינים שהגיעו לעבד את אדמתם ליד המאחז הבלתי-חוקי גבעת רונן שבשומרון. על פי החשד, לפני התקיפה השחיתו המתנחלים עשרות עצי זית במקום

10/03/2015
צילום: באדיבות יש דין, עריכה: גדי וינסטוק

מתנחלים תקפו אתמול חקלאים פלסטיניים שעיבדו את אדמותיהם בכפר בורין שבשומרון - כך נראה בסרטונים שהגיעו היום (שלישי) לידי וואלה חדשות. לטענת הפלסטינים, לפני התקיפה, כאשר הגיעו לאדמותיהם, מצאו עשרות עצי זית שהושחתו. עקב התקיפה הורה הצבא לפלסטינים לחדול מעבודתם. "אנחנו מקבלים זמן פעם בשנה לעבד את האדמות שלנו, וגם כשיש אישור והכל מתואם, הם מפריעים לנו לעבד את האדמות ששייכות לנו, והצבא מתקפל", אמר אחד החקלאים.

עוד בנושא:
למרות שתועדו: מתנחלים שתקפו פלסטינים לא יועמדו לדין
חשד ל"תג מחיר" בשומרון: כמאה עצי זית נכרתו

טוב לדעת (מקודם)

הפתרון לכאב הברכיים קרוב מתמיד - בזכות טכנולוגיה בנעל

מוגש מטעם אפוסתרפיה
תיעוד: מתנחלים מיידים אבנים לעבר פלסטינים. צילום מסך
"גם כשיש אישור הם מפריעים לנו והצבא מתקפל"(צילום: צילום מסך)

מנהלת התיאום והקישור אישרה אתמול לחקלאים הפלסטינים לעבד את חלקות עצי הזית השוכנות בסמוך למאחז הבלתי-חוקי גבעת רונן. החקלאים הגיעו למקום בליווי חיילי צה"ל ומג"ב, אך לאחר זמן קצר ירדו למקום כמה מתנחלים והחלו ליידות לעברם אבנים. לדברי הפלסטינים, תוך פחות משעה, למרות ניסיונות החיילים להרחיק את הפורעים, הוכרז המקום כשטח צבאי סגור והפלסטינים נתבקשו לעזוב את המקום.

כפי שנראה בסרטונים, גם לאחר שעזבו החקלאים את השטח בהוראת הצבא, המשיכו המתנחלים ליידות עליהם אבנים. "כל שנה זה אותו סיפור", תיאר חקלאי נוסף. "הם עושים הכול כדי שנתייאש מהאדמות שלנו. בכל הזדמנות הם מפריעים לנו לעבד ופוגעים בעצים שלנו". לאחר כמה זמן, אפשר המנהל האזרחי לפלסטינים לשוב לעבודתם, אך לטענתם, ההודעה הגיעה מאוחר מידי ועל כן לא הספיקו לשוב ולעבד את אדמותיהם.

"מדובר בפרובוקציה יזומה"

לאחר שהתגלתה השחתת עשרות עצי הזית במקום, נציג המנהל האזרחי תיעד את הפגיעה והפנה את הפלסטינים להגיש תלונה במשטרה. אחד המתנחלים נעצר על ידי חייל מג"ב שהיה במקום, ולאחר חקירתו במשטרת מרחב שומרון הוא שוחרר. הפלסטינים, מצידם, פנו למנהלת התיאום והקישור הפלסטינית בניסיון לתאם יום עבודה חדש. בשלב זה לא ברור אם ומתי יהוא יתרחש.

מגבעת רונן נמסר בתגובה: "אתמול בשעות הבוקר ערבים תושבי בורין הגיעו בלווית כוחות צהל לחריש סמוך לגבעת רונן. בניגוד לשנים קודמות, הפעם הצבא הכניס את הערבים ממש לתוך הגבעה, והם הסתובבו בין בתי התושבים ואף נכנסו לבית אחד בבנייה. כמובן שכמו תמיד אין מדובר כאן בפעילות חקלאית אלא בפרובוקציה יזומה, מגובה בפעילי שמאל שונים ובמצלמות".

תגובת צה"ל: "צה"ל פועל בכל עת לאכיפת החוק והסדר ביהודה ושומרון, לשמירה על מרקם חיים תקין לתושבי האזור, ועושה כל שביכולתו לאפשר קיום חריש לתושבי הגזרה. המקרה המדובר ייבדק. החריש התקיים הבוקר כסדרו".

לפניות לכתב: sben72@walla.co.il

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully