מבוכה: כך נגנבו כלי רכב צבאיים משני מקומות שונים במרכז הארץ

צה"ל והמשטרה מחפשים אחר חוליית גנבים שפעלה באופן מתוחכם והצליחה לגנוב עשרה כלי רכב חדשים, חלקם צבאיים. ברכבים טרם הותקנה מערכת איתור ולפי אחת ההערכות, הם הועברו לשטחי הרשות הפלסטינית

  • צה"ל
  • גניבה
  • כלי רכב
הגנבים השתמשו בגדרות מע"צ כדי להתגבר על גדר מחוץ למוסך (צילום: ספק 500, ללא קרדיט)

חוליית גנבי כלי רכב הצליחה לגנוב עשרה רכבים חדשים של צה"ל, לאחר שהצליחו בתחכום רב להתחמק ממערך האבטחה בשני חניונים שונים במרכז הארץ. שני המקרים אירעו בשבוע שעבר, בהפרש של כמה ימים אחד מהשני, והמשטרה חושדת כי מדובר באותה קבוצת גנבים בשל דרך הפעולה הזהה. במשטרה, במערכת הביטחון ובצה"ל עדיין מחפשים אחר כלי הרכב, ואחת ההערכות היא שהם הועברו לשטחי הרשות הפלסטינית.

המקרה הראשון אירע במוסך של חברת "אספיר" במושב גנות שליד ראשון לציון. צה"ל העביר למקום כמה טנדרים של חברת "איסוזו" מסוג "די מקס", שמחירו של כל אחד מהם עומד על כ-200 אלף שקל. זאת, על מנת להתקין בהם מערכות של קשר סירנות ומיגון מיוחד. על הטנדרים, שהובאו מנמל אילת, הותקנו לוחיות רישוי שחורות של צה"ל, אך לרוע המזל טרם הותקנו בהן מערכות איתור.

עוד בוואלה! חדשות:
בזכות ההפצצות מהאוויר: כך ספג דאעש מהלומה כלכלית כואבת
יממה בלבד אחרי האירוע: שופך המשקה על זועבי נאשם בתקיפה
מותג מנצח: למה כולם מנסים להיות בגין?

עוד בוואלה!

הלילה בו ישראל תואר בסגול מתקרב: מה אתם צריכים לדעת?

לכתבה המלאה
חלק מגדר הברזל שנחתה במהלך הפריצה (צילום: ספק 500)

כמה שעות לאחר שהובאו כלי הרכב החדשים למוסך פרצו למקום אלמונים וגנבו ארבעה רכבים בדרך נועזת ומתוחכמת – הם חתכו את גדר הברזל המקיפה את המוסך ועקרו את גדר הפרדה של חברת "מע"צ" מכביש סמוך. אז, הציבה החוליה רמפת עץ על מנת לאפשר את העברת הרכבים מעל בסיס הגדר, העשוי בטון ואשר אמור לשמש מכשול מפני גניבה כלי רכב. ברזלי גדר ההפרדה שימשו את הגנבים למשטח נסיעה כדי להתגבר על גדר מחוץ למוסך.

כמה ימים לאחר מכן נגנבו באותה שיטה בדיוק עוד שישה כלי רכב חדשים של חברת "שלמה סיקסט", אשר משכיר את כלי הרכב לצה"ל ולמשרד הביטחון, ממוסך של החברה בצריפין.

גדר ההפרדה של מע"צ שנעקרה ממקומה (צילום: יח דובר המשטרה)
כלי הרכב הצבאיים שנותרו בחניון (צילום: ספק 500)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully