טיל נ"ט נורה הבוקר לעבר כלי רכב צבאי באזור הר דב הסמוך לגבול לבנון ופגע בו. כעבור זמן קצר, נורו פצצות מרגמה לעבר כוח נוסף שהגיע למקום. צה"ל השיב באש. שני חיילים נהרגו בתקרית. בנוסף, לפחות שבעה חיילים נפצעו, כולם במצב קל-בינוני. חמישה מהם פונו לבית החולים זיו שבצפת ושניים נוספים לרמב"ם שבחיפה.
זמן קצר אחרי האירוע באזור הר דב, נורתה פצצת מרגמה לעבר בית בכפר רג'ר. לא דווח על נפגעים. במקביל, צה"ל מסר כי זוהו נפילות באזור החרמון, והאתר נסגר למבקרים.
חברי כנסת מכל גווני הקשת הפוליטית הגיבו לשורת התקריות בגבול הצפון. יו"ר התנועה ציפי לבני אמרה כי "פגיעה בחיילים או באזרחים תענה ביד קשה". ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "צה"ל ערוך לפעול בעוצמה בכל הגזרות".
חיזבאללה קיבל אחריות למתקפה נגד כוחות צה"ל בגבול לבנון, ואמר כי מדובר "בנקמה של פלוגות חללי קוניטרה". הארגון טוען כי אנשיו ירו טילי נ"ט על תשעה כלי רכב של צה"ל באזור.
תחזית מזג האוויר: מחר תחול עלייה קלה במידות החום.
החדשות בדקה: חיזבאללה לקח אחריות לירי בצפון
28.1.2015 / 16:40