מחר: ועדת השחרורים תדון בקיצור עונשה של זקן

הוועדה תחליט אם להיענות לבקשת ראש לשכתו לשעבר של אולמרט, שנידונה ל-11 חודשי מאסר במסגרת תיק הולילנד, לניכוי שליש ממאסרה. אם תאושר הבקשה, צפויה זקן להשתחרר לקראת סוף החודש

  • שולה זקן
  • הולילנד
צילום: טל אנגלנדר, עריכה: יאיר דניאל

(שולה זקן לפני כניסתה לכלא, בחודש יולי)

טוב לדעת (מקודם)

שיטת השחייה שתשנה את חייכם (ותעשה אתכם חטובים)

לכתבה המלאה

ועדת השחרורים תדון מחר (שני) בקיצור עונשה של שולה זקן, ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. אם הוועדה תחליט להיענות לבקשתה לניכוי שליש מעונשה, היא צפויה להשתחרר לקראת סוף החודש. זקן הורשעה במאי האחרון במסגרת הסדר טיעון בתיק הולילנד, ונגזרו עליה 11 חודשי מאסר.

במסגרת הסדר הטיעון העבירה זקן למשטרה ולפרקליטות הקלטות שתיעדו פגישות בינה לבין אולמרט. בעקבות אותן הקלטות קבע בית המשפט העליון כי תיק טלנסקי, שממנו זוכה כבר אולמרט, ייפתח מחדש. בימים אלו נערך שלב שמיעת העדויות בבית המשפט המחוזי בירושלים. זקן כבר סיימה להעיד בתיק, ואולמרט, הנאשם העיקרי בתיק, החליט שלא לעלות על דוכן העדים, אלא להביא עדים מומחים מטעמו, המנסים לערער על אמינות ההקלטות.

לקריאה נוספת על פרשות זקן ואולמרט
"למה אתה לא מגן עליי?": קראו את תמלילי ההקלטות של זקן
אולמרט לבית המשפט: "מודע להשלכות של אי מתן עדות"
מדוע המשטרה לא חקרה את שולה זקן בחשד למתן עדות שקר?

הורשעה במאי האחרון במסגרת הסדר טיעון. זקן (צילום: טלי מאייר )

נוסף על כך, ביקשה הפרקליטות להגיש ראיות נוספות בהליך הערעור בתיק הולילנד. אולמרט, שנידון לשש שנות מאסר לאחר שהורשע בקבלת שוחד, ערער על עונשו בדיון שנערך לפני כמה שבועות בבית המשפט העליון. הפרקליטות מצדה ביקשה להגיש ראיות חדשות בפרשה, שהגיעו אף הן מראש לשכתו לשעבר של אולמרט. מדובר בתכתובת מייל בינה לבין עורך דינה ובהקלטה נוספת, אך העליון טרם החליט בנושא.

כמו כן, ההקלטות שסיפקה זקן לרשויות האכיפה הובילו לתיק חקירה נוסף, המכונה "תיק השיבוש". במסגרת הפרשה נחשד אולמרט בשיבוש מהלכי משפט והדחת עד, כשניסה לשכנע את זקן, באמצעים פסולים לכאורה, שלא להעיד בתיק הולילנד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully