רומא: 83% מהשוטרים דיווחו על "מחלה" בערב השנה החדשה

ההיעדרות המאסיבית של השוטרים האיטלקים בערב השנה החדשה, נחקרת בימים אלה על ידי מועצת העיר וכן על ידי הממשלה עצמה. ראש הממשלה: "זו בדיוק הסיבה לשינוי שנחיל בתנאי העבודה במגזר הציבורי"

סוכנויות הידיעות
03/01/2015
חגיגות ערב השנה החדשה ברחבי העולם, 1 בינואר 2015. רויטרס
חגיגות השנה החדשה ברומא(צילום: רויטרס)

חגיגות השנה החדשה ברומא כללו כ-600 אלף חוגגים שהגיעו לבירת איטליה, וככל הנראה גם 83% משוטרי העיר, שהצהירו בערב השנה החדשה כי הם חולים או לא מסוגלים להגיע לעבודה מסיבות שונות. חלקם היו יותר יצירתיים, ודיווחו כי הם "תורמים דם", ולא יכולים להגיע בשל "מגבלות פיזיולוגיות אישיות". היעדרותם המאסיבית של השוטרים דווקא בערב שבו היו זקוקים להם ביותר, נחקרת בימים אלה על ידי מועצת העיר וכן הממשלה.

ראש ממשלת איטליה, מתאו רנצי, לא היה משועשע כלל מהתקרית לאור העובדה שבשנה האחרונה קרא לרפורמה בחוקי התעסוקה במגזר הציבורי במדינה. "קראתי ש-83% מהשוטרים לא עבדו 'עקב מחלה' ב-31 בספטמבר", צייץ רנצי בחשבון הטוויטר שלו. "זו בדיוק הסיבה לשינוי שאנחנו נחיל בתנאי העבודה במגזר הציבורי השנה".

השרה לשירותים ציבוריים, מריאנה מדינה, טוענת כי הזהירה בעבר שבשלב מסויים קצינים ייאלצו להתמודד עם פעולה בעלת אופי משמעתי מצד השוטרים, וכי שיעור ההיעדרות העצום דיבר בשם עצמו בעניין השינויים שצריכים לחול בשירות הציבורי. ראש עיריית רומא, איגנציה מרינו, כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "הם לא הצליחו להרוס את המסיבה, אבל האחראים יצטרכו לתת את הדין בעניין".

עוד ידיעות מהעולם:
אינדונזיה: "אייר אסיה" טסו ללא אישור ביום ההתרסקות
שיחות הגרעין: איראן מכחישה התקדמות עם המעצמות
האסטרטגיה החדשה והמסוכנת של מבריחי המהגרים לאירופה

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully