פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   נדיר: תאומים סיאמיים עם גוף אחד ושני ראשים נולדו בארה"ב

   התאומים אסא ואלי האמבי שנולדו בניתוח קיסרי באטלנטה חולקים לב אחד ואת אותה מערכת עיכול - ולכן לא יוכלו להיפרד לעולם. מדובר במקרה של אחד למיליון. "התינוקות בחוץ והם מסתדרים מדהים"

   תאומים סיאמיים עם גוף אחד ושני ראשים נולדו באטלנטה, 4 בדצמבר 2014 (אתר רשמי , עמוד הפייסבוק "התאומים האמבי")
   האמא רובין עם אסא ואלי לאחר הלידה (צילום: עמוד הפייסבוק "התאומים האמבי")

   לידה של תאומים סיאמיים היא אולי דבר נדיר, אך הסיפור הבא הוא נדיר במיוחד: זוג תאומים סיאמיים נולד אתמול (חמישי) באטלנטה. בשונה ממרבית התאומים הסיאמיים, אסא ואלי האמבי אינם בעלי גופים שונים, אלא חולקים את אותו הגוף – עם שני ראשים. מדובר במקרה של אחד למיליון.

   השניים נולדו אתמול בשעה 07:32 בבוקר בניתוח קיסרי מתוכנן מראש. בעמוד הפייסבוק Hamby Twins (התאומים האמבי) שפתחו הוריהם, רובין ומייקל, במיוחד לרגל הלידה, דווח כי "התינוקות בחוץ ועד כה הם מסתדרים מדהים. שני התינוקות אינם מפסיקים לבכות".

   עוד סיפורים שאסור לפספס:
   החבר העיד: המורה והתלמיד נגעו זה בזה בכיתה
   מביך במיוחד: צפו בניסוי הבריטי של זרים מתנשקים
   צפו: תינוקת נופלת לפסי רכבת - וניצלת בנס

   תאומים סיאמיים עם גוף אחד ושני ראשים נולדו באטלנטה, 4 בדצמבר 2014 (אתר רשמי , עמוד הפייסבוק "התאומים האמבי")
   אסא ואלי בצילום אולטראסאונד (צילום: עמוד הפייסבוק "התאומים האמבי")

   רובין ומייקל האמבי, שלהם בת בכורה בת שנה ועשרה חודשים, מתגוררים באלבמה. הם עשו את כל הדרך לאטלנטה על מנת לקבל טיפול מיוחד בבית החולים "נורת'סייד". אביו של מייקל, דיוויד, הגיע לבית החולים כשלגופו חולצה עם הכיתוב "שתי נשמות חולקות לב אחד".

   "... הם כל כך חמודים ויש להם כבר אישיות משלהם", נכתב בעמוד הפייסבוק. "אמא ואבא האמבי מאוהבים עד הירח במשפחה הקטנה שלנו. יש לנו הרבה בדיקות לתינוקות בימים הקרובים ונשתדל להמשיך ולעדכן... תודה לכולכם על התפילות. אנחנו אוהבים את כולכם...".

   תאומים סיאמיים עם גוף אחד ושני ראשים נולדו באטלנטה, 4 בדצמבר 2014 (אתר רשמי , עמוד הפייסבוק "התאומים האמבי")
   האבא מייקל עם הבת הבכורה (צילום: עמוד הפייסבוק "התאומים האמבי")

   שני הבנים לא יוכלו להיפרד לעולם כיוון שהם חולקים לב אחד ואת אותה מערכת עיכול. בשלב זה, הם עדיין מאושפזים בבית החולים כשמסכות חמצן לראשיהם כאמצעי זהירות. רגע שמצבם יתייצב, הם יועברו למרכז הרפואי לילדים באטלנטה.

   הימים הקרובים יהיו קריטיים עבור השניים, במיוחד לאור הנתונים הסטטיסטיים שפרסם המרכז הרפואי באוניברסיטת מרילנד, שלפיהם 35% מזוגות התאומים יכולים לשרוד רק יום אחד.