תיעוד: המשטרה פשטה על 30 "חמארות" בתל אביב

באחד המבצעים הגדולים ביותר שהתקיימו בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב, פשטה המשטרה על פאבים של עובדים זרים שפעלו לטענתה באופן בלתי חוקי. צוות וואלה! התלווה לכוחות ותיעד את המבצע

צילום: אבי כהן עריכה: קשת סידי

משטרת תל אביב סגרה הלילה (שישי) 30 "חמארות" (מסבאות שוק) של שוהים אפריקנים שפעלו בצורה בלתי חוקית במתחם התחנה המרכזית הישנה בתל אביב. לטענת המשטרה, ה"חמארות" שימשו כמחוללי פשיעה והיוו אתרים מסוכנים בשל ליקויי בטיחות קיצוניים שנמצאו בהם. במבצע השתתפו מעל 150 שוטרים, חוקרי מע"מ ומס הכנסה, נציגי עיריית תל אביב, רשות הגז וחברת החשמל. מדובר באחד המבצעים הגדולים ביותר שקיימה המשטרה במתחם. צוות וואלה! חדשות התלווה למשטרה ותיעד את המבצע.

עוד בוואלה! חדשות:
משעל: "המשך כניסת היהודים להר הבית יוביל למרחץ דמים"
אהוד ברק: "חוק הלאום מיותר ומזיק לישראל"
שמועות על מות מובארק במצרים; קרוביו מכחישים

דרום תל אביב, הלילה (צילום: ראובן קסטרו)

קצת אחרי 21:30 ניתנה האות על ידי מפקד מרחב יפתח במשטרה, ניצב-משנה דוד גז, שפיקד על המבצע. הכוח המשטרתי, שכלל לוחמי יס"מ, שוטרי משמר הגבול ושוטרים ממרחב יפתח, התחלק לצוותים וכל אחד מהם קיבל בית עסק שעליו היה אמור לפשוט. כשניתנה האות, עצרו רכבי המשטרה והשוטרים זינקו היישר לאותם בתי עסק שסומנו מראש, והותירו את הבליינים ובעלי המקום המומים.

במבצע התגלו ליקויים רבים, שבהם חיבורים פיראטיים למערכת החשמל, ניהול עסקים ללא ספרי מס, וכן ליקויים קשים בתברואת המזון. לצד כל אלו זיהו השוטרים דליפות גז בכמה בתי עסק עקב חיבור פיראטי לבלוני גז.

הציוד שהוחרם הועמס על 15 משאיות (צילום: ראובן קסטרו)

"כל המקומות שעליהם פשטנו הם מקומות שבהם בוצעה פעילות עבריינית ובית המשפט הוציא נגדם צווי סגירה שיפוטיים", אמר ניצב-משנה גז. במשטרה מוסיפים כי המבצע שהתנהל הלילה הוא חלק מסדרת מבצעים שמובילה משטרת תל אביב בראשותו של ניצב בנצי סאו שמטרתה להחזיר את החוק למתחם התחנה המרכזית הישנה בשיתוף כל רשויות אכיפת החוק. הצוותים שנכנסו לבתי העסק יישמו הלכה למעשה את החוקים – החל מחוקי התברואה, המפוקחים על ידי העירייה ומשרד הבריאות, ועד תשלום מיסים ואיסור מכירת אלכוהול וסמים.

בתום המבצע העמיסו עשרות סבלים את הרהיטים ומכשירי החשמל שהוחרמו מבתי העסק על לא פחות מ-15 משאיות. כמו כן, מסגרים שפעלו בשירות העירייה ריתכו לעיניהם המשתאות של מאות הסודנים והאריתריאים שבילו במקום את דלתות ה"חמארות", אותן מסבאות שהיוו מקום מפלט לאזרחים זרים רבים.

עוד באותו נושא

החל המבצע ל"כיבוש" דרום תל אביב

לכתבה המלאה
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully