הונג קונג: גם חודשיים אחרי - המפגינים לא מוותרים

אלפי צעירים יצאו לרחובות הרובע העסקי של העיר, באחת ההפגנות הגדולות בשבועות האחרונים. עימותים קשים התפתחו בין כוחות המשטרה במקום לבין המוחים. "נעצור את הממשלה ונמנע ממנה לפעול"

רויטרס
עימותים בלב הונג קונג, היום (צילום: רויטרס)

עימותים קשים התפתחו היום (ראשון) בין אלפי מפגינים פרו-דמוקרטיים שיצאו לרחובות הרובע העסקי של הונג קונג לבין כוחות המשטרה שניסו לפנותם. המפגינים ניסו לחסום את הגישה לבנייני ממשל, על אף שהרשויות דרשו מהם לסגת מהאזור המרכזי. זאת, לאחר יותר מחודשיים של הפגנות, במחאה על שיטת הבחירות במחוז המנהלי המיוחד של סין.

"אני קורא לכולם להישאר כאן עד הבוקר ולהמשיך לכתר את בנייני הממשל", קרא אחד ממנהיגי המחאה במגפון. "בואו נעצור את הממשלה ונמנע ממנה לפעול מחר". אלפי האזרחים קראו "הקיפו את בנייני הממשלה!". בשיאן, הגיעו ההפגנות לסדרי גודל של כ-100 אלף משתתפים, ובשבוע האחרון הן התחדשו וגדלו באופן ניכר, לאחר כמה שבועות שקטים, באופן יחסי.

עוד בוואלה! חדשות:
הונג קונג: נעצרו שוטרים שהכו מפגין פרו-דמוקרטי
תפנית אלימה בהונג קונג: מפגינים ניסו לפרוץ לפרלמנט
בין 100 ההוגים המובילים: מובילי המחאה בהונג קונג

טוב לדעת (מקודם)

שבועות בלי כאבים ועם מבצע מיוחד מבי-קיור לייזר

לכתבה המלאה
כוחות המשטרה השתמשו בגז מדמיע לפיזור המפגינים (צילום: רויטרס)

המפגינים, שרבים מהם נשאו מגני עץ ומחסומי מתכת, התקדמו לעבר כוחות המשטרה, לאחר שאלה דרשו מהם להתפזר. השוטרים, בתגובה, הכו חלק מהמפגינים באלות וריססו גז מדמיע. בשיא העימותים, המפגינים אף השליכו בקבוקים, קסדות ומטריות – שהפכו לסמל המחאה – לעבר השוטרים.

ביום רביעי, פינו כוחות המשטרה את מוקד ההפגנה ברובע מונג ווק, הסמוך לאתר ההפגנה היום, לאחר שבמשך כמה ימים הפגינו שם כמה אלפי צעירים. המפגינים דורשים שינוי בשיטת הבחירות למושל הונג קונג, לקראת הבחירות בשנת 2017. הבחירות נערכות באופן דמוקרטי, אולם המועמדים ממונים על ידי ועדה המקורבת לשלטון המרכזי בבייג'ינג. תנועת המחאה דורשת פתיחת המועמדות לכלל האזרחים.

במהלך הפינוי שהתרחש מוקדם יותר השבוע, נעצרו 116 מפגינים, בהם ג'ושוע וונג ולסטר שום, מובילי תנועות הסטודנטים שיזמו את המחאה. בדיון בעניינו של וונג, בן 18, קבע בית המשפט בהונג קונג כי נאסר עליו להתקרב לאתר המחאה.

(צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully