ארדן תומך בנתניהו: על אובמה לגנות את ההתבטאויות נגדו

שר התקשורת תקף את הביקורת שהושמעה נגד ראש הממשלה מצד בכיר בממשל האמריקני, שכינה אותו "פחדן עלוב". "הדברים משחקים לידי האיסלאם הקיצוני". השר אריאל: "ארה"ב לא תשיג דבר מהטחת עלבונות"

29/10/2014
צילום: עומר מירון, גדעון צנטנר, אלי מנדלבאום, לע"מ, עריכה: קשת סידי, קריינות: לירון בארי

שר התקשורת גלעד ארדן תקף את הביקורת שהשמיע בכיר בממשל האמריקני נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שאותו כינה "פחדן עלוב ומבלף בנושא איראן". לדבריו, "זה מגוחך ואף עצוב שבכירים בממשל אובמה מגדפים ומקללים את ראש הממשלה בביטויים שהם לא השתמשו מעולם נגד רוצחי המונים כמו אסד. התבטאויות כאלה משחקות לידי האיסלאם הקיצוני ששואב כוח מהן".

ארדן הוסיף כי "אני מצפה מהממשל האמריקני להבין סוף סוף שנתניהו נבחר פעם אחר פעם לא במקרה, אלא כי עמדותיו מייצגות רוב גדול בישראל, שמבין את האיומים במזרח התיכון ודואג להישרדותה של מדינת ישראל. אני מקווה שמדובר רק בפקידים שמתוסכלים מכישלונם בהבנת המציאות במזרח התיכון ושהנשיא אובמה יגנה התבטאויות אלה".

עוד בנושא
בכיר בבית הלבן: "נתניהו פחדן, ומבלף בנושא איראן"
"התיעוב בין אובמה לנתניהו חסר תקדים בין מנהיגי המדינות"
הבעיה האמיתית של האמריקנים היא לא עם יעלון / פרשנות

עוד באותו נושא

בכיר בבית הלבן: "נתניהו פחדן, ומבלף בנושא איראן"

לכתבה המלאה
"מקווה שמדובר רק בפקידים מתוסכלים". השר גלעד ארדן(צילום: כפיר בולוטין)

גם שר התשתיות אורי אריאל ביקר בחריפות את הדברים. "האמריקנים הוכיחו בשנים האחרונות בורות וחוסר הבנה מוחלט בכל הנוגע למזרח התיכון", כתב אריאל בדף הפייסבוק שלו. "ראינו זאת בשורה של טעויות בהתנהלותם בסוריה, במצרים בלוב ועוד. הם לא ישיגו שום דבר על ידי הטחת עלבונות ומילות גנאי בראש ממשלת ישראל. אני מקווה שמי שמסתתר מאחורי 'פקידי ממשל' יתחבר חזרה למציאות בהקדם".

חבר הכנסת מירי רגב (הליכוד) מיהרה אף היא להגן על נתניהו. "עם כל הכבוד לאובמה, מיהו שייתן ציונים לראש הממשלה? זכותנו וחובתנו להגן על האינטרסים הלאומיים והיהודיים של מדינת ישראל. למזלנו, לא אובמה בוחר את ראש הממשלה, אלא אזרחי ישראל, שמבינים את אמירותיו ופעולותיו של נתניהו".

גיבה את נתניהו. בנט(צילום: ראובן קסטרו)

אתמול טען שר הכלכלה נפתלי בנט כי "ישראל חזקה מכל מגדפיה". לדבריו, "ראש הממשלה הוא לא אדם פרטי, אלא מנהיג מדינת היהודים והעולם היהודי כולו. קללות חמורות כאלה כלפי ראש ממשלת ישראל הן פוגעניות כלפי מיליוני אזרחי ישראל ויהודים בכל העולם".

בנט ביקר את העובדה שהתקיפה הופנתה דווקא כלפי נתניהו ולא כלפי מנהיגים אחרים בעולם. "לא מנהיג סוריה שטבח 150 אלף מאזרחיו, ולא מנהיג ערב הסעודית שסוקל נשים והומואים זכו לכינוי 'פחדן'", אמר. "אם מה שנכתב הוא נכון, הממשל הנוכחי מתכוון לזרוק את ישראל מתחת לגלגלי האוטובוס", הוא הוסיף. "במקום לתקוף את ישראל ולכפות עליה תנאי התאבדות, ראוי לחזק אותה". בנט קרא לממשל בארצות הברית "להתנער מהדברים הגסים ולדחות אותם על הסף".

"נתניהו מעוניין רק בהישרדותו הפוליטית"

הדברים החמורים שיצאו מהבית הלבן פורסמו על ידי הפרשן הבכיר ג'פרי גולדברג, במגזין "אטלנטיק". אחד הבכירים צוטט באומרו כי "הדבר הטוב בנתניהו, זה שהוא מפחד לפתוח במלחמות. הדבר הרע, זה שהוא לא יעשה דבר כדי להגיע להסכם עם הפלסטינים או עם מדינות ערב".

עידן החיבוקים נראה רחוק. אובמה ונתניהו במרץ 2013(צילום: AP)

הגורם הוסיף כי נתניהו "מעוניין אך ורק לשמור על הישרדותו הפוליטית. הוא לא רבין, הוא לא שרון, הוא בוודאי לא מנחם בגין. אין לו אומץ". פקיד בכיר אחר בבית הלבן אמר דברים דומים, תיאר את נתניהו כ"פחדן" ('chickenshit' במקור) בכל מה שנוגע לאיראן ואמר כי בבית הלבן לא מאמינים לאיומיו לגבי תקיפה באיראן. "גורמים בממשל אובמה תיארו באוזניי את נתניהו כסרבן, קצר ראייה, ריאקציונר, אטום, רברבן, שחצן ולוקה באספרגר", כתב גולדברג מפי גורמים שדיברו עמו במהלך השנים.

גולדברג מסביר בכתבה כי בשנים 2012-2010 האמריקנים חששו שנתניהו עשוי לממש את איומיו להפציץ באיראן, בין השאר בגלל העובדה שלצדו כיהן "שר הביטחון הקאובוי, בוגר הקומנדו אהוד ברק". אולם כיום, לדבריו, בכירי הממשל סבורים כי "ביבי מבלף. הוא לא בגין ב-1981" (השנה בה הופצץ הכור הגרעיני בעיראק).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully