בנו של הנרצח בחיפה: "רצחו את אבא שלי מול העיניים"

בני משפחתו של חליל מחרום, שנורה למוות על ידי סבא של ילד שהתקוטט עם בנו, טענו כי הרוצח הוא בן למשפחה של משתפי פעולה פלסטינים שישראל שיכנה בחיפה. "הממשלה הביאה את האסון הזה"

22/10/2014
צילום: ערן גילווארג, עריכה: קשת סידי

בני משפחתו של חליל מחרום, שנורה למוות הלילה בחיפה, טענו היום (רביעי) כי מדינת ישראל היא האחראית לרצח. לטענת בני המשפחה והשכנים בשכונת ואדי ניסנאס שבה התגורר המנוח, החשוד ברצח מגיע ממשפחה של משתפי פעולה פלסטינים שהתגוררו בגדה המערבית וישראל העבירה אותם להתגורר בחיפה על מנת להגן עליהם - ונתנה להם נשק.

מחקירה ראשונית עולה כי האירוע החל לאחר שילד ביקש לקנות סיגריות בחנות. המוכר, בנו בן ה-19 של הנרצח, סירב למכור לו בשל גילו הצעיר. בין השניים התפתח ויכוח שבעקבותיו קרא הילד לאביו ולסבו ואילו הנער בחנות, ראזי, קרא לאביו, מחרום. במקום פרצה קטטה שבמהלכה ככל הנראה תקף מחרום את הילד. בשלב מסוים אביו וסבו של הילד הלכו לביתם ושבו למקום כשהסב מצויד באקדח ובנו, אבי הילד, מצויד באקדח דמה. לאחר מכן, על פי החשד, הסב ירה למוות במחרום.

עוד בוואלה! חדשות:
מחאה בערד על פיטורי מאות עובדים: "בוכים על העיר שלנו"
אחת מנשותיו לשעבר של גואל רצון: "סירס לי את האישיות"
בית הדין קבע: פיטורי עובדת שחגגה מות חיילים - תקפים

חיל מחרום על רקע זירת הרצח(צילום: באדיבות המשפחה)

לאחר הירי, נמלט החשוד ברצח מהמקום. בית משפט השלום בחיפה האריך ביומיים את מעצרו של בנו, יוסף עודה בן ה-33, שנורה על ידי סייר של העירייה ומאושפז בבית החולים רמב"ם בעיר.

"רצחו את אבא שלי מול העיניים שלי", אמר הבן ראזי. "רצו לקנות סיגריות, לא מכרתי. הגיע אבא שלו, נתן לי מכות באת חפירה. התקשרתי לאבא שלי ואבא שלי אמר... נהיה מכות... הוציאו אקדח וירו באבא שלי". עוד אמר: "לא ראיתי (את היורה), רצו אחריי לירות בי וברחתי. אחרי שרצחו את אבא שלי רדפו אחריי גם כדי לרצוח אותי".

עוד בוואלה!

תחרות המסעדות הגדולה של ישראל יוצאת לדרך, וגם אתם יכולים לזכות!

בשיתוף ZAP REST

סנגורו של החשוד: "הוא בא לשם כדי להגן"

עו"ד ויסאם עראף מייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את החשוד במעורבות ברצח בחיפה אמר כי הוא עצמו נפצע מהירי, עבר ניתוח ומשתף פעולה עם חוקריו. "מדובר בזירה מורכבת מרובת משתתפים וטרם התבררה השתלשלות האירועים. לטענת החשוד הוא הותקף על ידי מספר אנשים לאחר שהגיע לאזור במטרה להגן על בנו שהותקף קודם לכן".

פאידה, אחותו של הנרצח ואמה של מלכת היופי לשעבר רנא רסלאן, טענה כי אביו של הילד היה זה שהחל להשתמש באלימות כאשר חבט באחיינה עם מוט. בשלב זה, לדבריה, קרא אחיינה לאביו, מחרום – והילד ואביו קראו לסב, שירה במחרום "מאחור, מטווח אפס, לעיני בנו".

"שיחזרו למקום שממנו באו"

האחות ציינה כי בין המשפחות אין היכרות מוקדמת. "הם משת"פים, שיחזרו למקום ממנו באו", אמרה. "אלה אנשים שמכרו את משפחתם במאה דולר, שיחזרו לשם. אחי מעולם לא פגע באדם". זידאן ג'מיל, בן דודתו של מחרום, הוסיף בכעס: "הממשלה הביאה את האסון הזה. האצבע של המשת"פים קלה על ההדק. הצבא והממשלה הביאו אותם הנה ונתנו להם נשק".

שוטרת בזירת הרצח(צילום: ערן גילווארג)

אחיינו של הנרצח, מהראן זידאן, סיפר כי דודו היה איש "משכמו ומעלה, שומר חוק, אקדמאי". לדבריו, מחרום "נרצח בדם קר בלבו של רחוב במדינת ישראל. הנשק משתולל ברחובות והורס משפחות ואת החברה הישראלית. אני קורא לרשויות החוק במדינה למצות את הדין עם הרוצחים השפלים. האנשים שבאו הנה הם זרים מהגדה וחיפה הפכה עיר מקלט עבורם. אלו זרים שהורסים את החברה הישראלית, משחיתים כל חלקה טובה".

"דוד שלי נרצח על לא עוול בכפו. אנחנו כשומרי חוק ואנשים נורמטיבים, כמשפחה, בן דוד שלי סירב למכור לילד. אבא שלו ירד, התחיל להרביץ לילד, דוד שלי בא להפריד ביניהם, אמר להם לא צריכים לריב על דברים כאלה. אביו וסבו של הילד שבא לקנות, אחד מהם - אני לא יודע מי - שלף אקדח, וירה צרור, מספר כדורים, במטרה לרצוח את המנוח. הוא כיוון את הנשק לראש, ירה בו בראשו מספר כדורים מטווח אפס, וידא הריגה, וידא שחליל מחרום, דוד שלי, ייהרג. המעשה הזה של וידוא הריגה שדומה למשטרים אפלים במזרח התיכון הוא מעשה אכזרי, נפשע, ומנוגד לכל החוקים".

זירת הרצח(צילום: ערן גילווארג)

מואפק זבידאת, שבנו מחרוס נרצח לפני שנה בגיל 19 על ידי אדם שהגיע לחיפה מהגדה, הגיע לנחם את המשפחה. "האנשים האלה (שהגיעו מגדה לחיפה, א"א) הם כמו סרטן בתוכנו", אמר בזעם. "הם עושים פה טרור. המקרה אמש החזיר אותי ליום רצח בני. לפני שבוע הראיתי לחליל שיר שנכתב על בני והוא התחיל לבכות - והנה עכשיו גם הוא נרצח".

מחרום, בן 49, הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים. הוא בוגר הוראת חינוך גופני במכון וינגייט, שהיה מורה שנים רבות ואף בעבר עבד כמציל וכפרמדיק. הוא יובא למנוחות היום בשעה 15:00 בבית העלמין בחיפה.

(עדכון ראשון: 14:54)

תמונות מזירת הרצח ברחוב המגינים בחיפה 22.10.2014(צילום: ערן גילווארג)
תמונות מזירת הרצח ברחוב המגינים בחיפה 22.10.2014(צילום: ערן גילווארג)
תמונות מזירת הרצח ברחוב המגינים בחיפה 22.10.2014(צילום: ערן גילווארג)
תמונות מזירת הרצח ברחוב המגינים בחיפה 22.10.2014(צילום: ערן גילווארג)
  • רצח
  • חיפה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully