חשד לרצח בחיפה: סב ירה למוות בגבר שהתעמת עם נכדו

ילד שביקש לקנות סיגריות סורב בשל גילו הצעיר, ועד מהרה פרצה תגרה אלימה כשלמקום הגיעו אביו וסבו של הילד ואף אביו של המוכר, שהיכה את הילד - ונורה למוות בידי הסב, שנמלט מהזירה

22/10/2014
ערן גילווארג

ריב על סיגריות נגמר ברצח: חליל מחרום, תושב חיפה בן 49, נורה אמש (שלישי) למוות במהלך קטטה בפינת הרחובות המגינים ושיבת ציון בעיר. צוות מגן דוד אדום שהוזעק למקום ניסה להחיותו, אולם נאלץ לקבוע את מותו. גבר נוסף, כבן 30, נפצע באורח בינוני ברגליו. הוא פונה לקבלת טיפול בבית החולים רמב"ם בעיר, ובמקביל נעצר. עם זאת, החשוד ברצח נמלט מהמקום, אך זהותו ידועה למשטרה. חלק מהמעורבים מוכרים למשטרה מתחום עבירות הרכוש.

מחקירה ראשונית עולה כי האירוע החל לאחר שילד רצה לקנות סיגריות בחנות והמוכר, נער בן 18, סירב למכור לו בשל גילו הצעיר. בין השניים התפתח ויכוח שבעקבותיו קרא הילד לאביו ולסבו ואילו הנער בחנות קרא לאביו, ח'ליל מחרום. במקום פרצה קטטה שבמהלכה ככל הנראה תקף מחרום את הילד. בשלב מסוים אביו וסבו של הילד הלכו לביתם ושבו למקום כשהסב מצויד באקדח ובנו, אבי הילד, מצויד באקדח דמה. לאחר מכן, על פי החשד, הסב ירה למוות במחרום, מציל ומורה לספורט לשעבר.

סייר ביטחון של העירייה שהגיע למקום הקטטה ניסה להפריד בין הניצים, ומשניסיונותיו לא צלחו חזר למכוניתו כדי להזעיק תגבורת. לדבריו, בשלב זה הוא שמע יריה, סובב את פניו והבחין בגבר נופל ארצה. לאחר מכן הוא ראה צעיר בורח מהזירה עם אקדח בידיו, ומחשש שהוא "יפגע באנשים אחרים" ירה בו ברגליו ופצע אותו באורח בינוני. לאחר בירור התגלה כי הצעיר, בנו של הסב החשוד ברצח, החזיק כאמור באקדח דמה.

פרמדיק מד"א, מוחמד טבאש, שהגיע ראשון למקום האירוע בניידת טיפול נמרץ סיפר כי ההרוג נמצא מוטל ברחוב כשבגופו נמצא פצע ירי. "פציעתו של הנפגע הייתה כה אנושה שבהגיענו הוא נמצא כבר ללא רוח חיים", אמר.

עוד בוואלה! חדשות:
צפון קוריאה שחררה במפתיע שבוי אמריקני אחרי חצי שנה
חשד: מפקד פלוגה במג"ב קיבל מידע מסווג על בן משפחה
תיעוד מזעזע: דאעש סקלו למוות אישה שהואשמה בניאוף

עוד בוואלה!

מי ידע שאפשר לקבל כל כך הרבה ממייק אפ אחד?

בשיתוף בובי בראון
אחד האבות נעצר בחשד לביצוע הרצח. זירת הרצח, אמש(צילום: ערן גילווארג)

לפני חודש נורה למוות אלמוג אספו בן ה-32 בלב העיר חולון לעיני עשרות עוברי אורח. צוותי מגן דוד אדום העניקו לו טיפול רפואי במקום ופינו אותו לבית החולים שיבא תל השומר כשהוא במצב קשה וכשהוא מורדם ומונשם. בבית החולים הרופאים נאלצו לקבוע את מותו. המשטרה עצרה חשוד במעשה, תושב העיר. מהפרטים הראשונים עולה כי לעברו של ההרוג, המוכר למשטרה, נורה מספר רב של כדורים וחלקם פגע בגבו, בחזהו, בידיו וברגליו. ההערכה היא כי הרקע למעשה הוא סכסוך בין השניים, ככל הנראה בתחום הסמים. עוד סבורים במשטרה כי דקות אחדות לפני הרצח השניים שוחחו בטלפון ביניהם.

(עדכון ראשון: 22:09)

תמונות מזירת הרצח ברחוב המגינים בחיפה 22.10.2014(צילום: ערן גילווארג)
תמונות מזירת הרצח ברחוב המגינים בחיפה 22.10.2014(צילום: ערן גילווארג)
תמונות מזירת הרצח ברחוב המגינים בחיפה 22.10.2014(צילום: ערן גילווארג)
תמונות מזירת הרצח ברחוב המגינים בחיפה 22.10.2014(צילום: ערן גילווארג)
תמונות מזירת הרצח ברחוב המגינים בחיפה 22.10.2014(צילום: ערן גילווארג)
  • חיפה
  • רצח
  • ירי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully