נפתרה התעלומה: נמצאה צלמת תמונתו של חלל "צוק איתן"

אמו של סמ"ר מתן גוטליב שנהרג בעזה ביקשה באמצעות הפייסבוק למצוא את צלם התמונה שנמסרה למשפחה בהלוויה. כעת מתברר שהתמונה צולמה לפני כשנה על ידי צלמת היחידה של מתן

כתבתו של אביב אברמוביץ'; צילום: עמרי יעקובוביץ, יותם רונן, יוסי ציפקיס, דובר צה"ל; עריכה: יאיר דניאל
התצלום שניתן למשפחה במהלך ההלוויה (צילום: צילום מסך, מתוך פייסבוק)

שלושה ימים לאחר שרוחמה גוטליב, אמו של סמל ראשון מתן גוטליב, לוחם מגלן שנהרג ברצועת עזה במבצע "צוק איתן", ביקשה עזרה באיתור האדם שצילם את תמונתו האחרונה, נפתרה התעלומה.

גוטליב פרסמה ביום חמישי האחרון בפייסבוק תצלום של בנה אותו קיבל אחיו של מתן בצירוף מכתב בזמן ההלוויה. האם הסבירה כי מדובר בתצלום האחרון של בנה וביקשה למצוא את החייל שנתן אותה וחתם בשמו הפרטי בלבד.

כעת מתברר כי מי שצילם את התמונה היא בכלל צלמת, חברתו ליחידה של מתן, וכי התמונה אינה תמונתו האחרונה. כמו כן, נודע כי המכתב נכתב על ידי חייל אחר. "חשבנו שאותו אדם שנתן את המכתב הוא גם זה שצילם אותה וכי יש לו עוד אינפורמציה על מתן", סיפרה רוחמה. "מסתבר שמישהי מהיחידה שלו צילמה את התמונה וכי מי שכתב את המכתב הוא חבר של מתן מהיחידה שנמצא כעת בחו"ל". האם הסבירה כי המכתב והתצלום השתרבבו ביחד, מה שהביא לאי הבנה בנושא. "מסתבר שהבחורה נתנה אותו לעומר, אחיו של מתן, בזמן הלוויה, ועקב המעמד הקשה הוא פשוט לא זכר".

עוד בוואלה! חדשות:
התאונה ליד ערד: ברכב הנהג הפוגע נמצא בקבוק וויסקי
סיסי לישראל: חדשו את המו"מ על בסיס היוזמה הערבית
שביתת פתע ב"ארקיע": חשש לשיבושים בטיסות לאילת

מבצעים מיוחדים

נובמבר סייל: ההזדמנות שלכם לנצח את הכאב

לכתבה המלאה
רוחמה גוטליב, אמו של מתן, אוגוסט 2014 (צילום: יותם רונן)
"הוא חסר, מאוד חסר. אנחנו נאחזים בתמיכה של חברים ומשפחה"

"הבחורה שצילמה את התמונה העבירה את מספר הטלפון שלה אלינו באמצעות חבר ואנחנו יצרנו עימה קשר", אמרה האם. "זאת תמונה שהחיילת צילמה לפני כשנה. היא הייתה הצלמת של היחידה והם יצאו ביחד לתרגיל ולאימון". היא סיפרה שבשיחתן אמרה לה הצלמת כי "הוא היה כזה חתיך ולכן הייתה חייבת לצלם אותו".

על ההתמודדות עם נפילתו של בנה אמרה רוחמה: "היום הימים יותר טובים, הוא חסר, מאוד חסר. בסך הכול אנחנו מנסים לחיות עם האובדן. חיים רק את היום, לא מעבר". רוחמה סיפרה כי חברים וקרובים מכל מקום עוטפים את המשפחה בחום וזה נותן לה הרגשה טובה. "מאוד חשוב לנו שיבואו ויחבקו אותנו", אמרה. "אף אחד לא יכול להחזיר אותו, אז אנחנו נאחזים בתמיכה של חברים ומשפחה".

חבריו של מתן פועלים לשימור זיכרו

ואכן, חבריו של מתן לא נותנים לזיכרו להיעלם. רוחמה מספרת כי המשפחה מקבלת מכתבים, תמונות של מתן וסרטונים שנעשו בהשתתפותו. "חבר ילדות של מתן, אלון, החליט אף לכתוב עליו שיר בשם 'מתנה שקופה' לאחר ששמע את כל מה שסופר על מתן בשבעה", הוסיפה. "אנחנו מאוד רוצים שהשיר הזה יתפרסם, ייכנס לפלייליסטים, שאנשים יכירו אותו וידעו שהוא על מתן".

את השיר שר שגב הרוש, בן מחזור של אחיו של מתן, ניצן, ואת קולות הרקע עשו ניצן וחבריו. "זה שיר פשוט מקסים", אומרת רוחמה. "כל מה שכתוב שם קשור למתן. אנחנו מצטמררים כל פעם מחדש שאנחנו שומעים אותו, וזה עושה לנו טוב שאלון כתב עליו כזה שיר".

האזינו לשיר "מתנה שקופה" שנכתב על מתן גוטליב:

מילות השיר "מתנה שקופה":

מתנה שקופה בעטיפה כחולה
סיפור קצר עם התחלה גדולה
הכל נרשם בתוך יומן
הזכרונות מסע בזמן

עלה נידף עוד פרי נגוס
שלכת במבנה הרוס

בסוף החיים מנצחים
מעביר לראשון מרים את הפנים
הכל נשמר בתוך יומן
עוד דף שחור יתמלא בלבן
סביב שולחן עגול
יושב צייר ללא מכחול
מצייר תמונה
צבעים חדים של זכרון
גיבור של זמן גיבור
של זמן שלא יחזור

עלה נידף עוד פרי נגוס
שלכת במבנה הרוס

בסוף החיים מנצחים
מעביר לראשון מרים את הפנים
הכל נשמר בתוך יומן
עוד דף שחור יתמלא בלבן

שובל של מטאור
קן בלי ציפור
מכל פינה נשקף האור
שובל של מטאור
קן בלי ציפור

החיים מנצחים
מעביר לראשון מרים את הפנים
הכל נשמר בתוך יומן
עוד דף שחור יתמלא בלבן

לפניות לכתבת דנה ירקצי: danayark@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully