עופות דורסים צנחו בחצרות בתים בראשון לציון

איות צרעים נחתו במערב העיר והבהילו את התושבים. "מסלול הנדידה לאפריקה עובר מעל מישור החוף. בשל תנופת הבנייה האיות התנגשו בבניין, קיבלו מכה ונפלו לארץ"

דנה ירקצי
28/09/2014
צילום: תומר ניסימיאן, עריכה: גדי וינסטוק

שתי משפחות מראשון לציון דיווחו בסוף השבוע על שתי איות צרעים שנחתו בחצר ביתם. מפקח בעלי החיים מהשירות הווטרינרי העירוני, תומר יעקבי, אסף את העופות הדורסים מבית המשפחות המתגוררות במערב העיר. העופות, ממשפחת הנציים, נקראים "אית צרעים" כיוון שהם נוהגים לחפור כוורות של דבורים וצרעות. אף שגודלו של העוף מוגדר בינוני, הוא גדול מרוב הבזים והנצים ששוהים בישראל ברוב ימות השנה ומוטת כנפיו יכולה להגיע לאורך של 1.3 מטרים.

עוד בוואלה! חדשות
"חמאס הסכים: 3,000 שוטרים מטעם הרשות יוצבו בעזה"
מכוניתה של שופטת הוצתה הלילה בביתה בהרצליה
האם ביטוח לאומי התבקש להצניע נתונים על רעב?

טוב לדעת (מקודם)

הפתרון לכאב הברכיים קרוב מתמיד - בזכות טכנולוגיה בנעל

מוגש מטעם אפוסתרפיה
מוטת כנפיו יכולה להגיע לאורך של 1.3 מטרים. אית הצרעים(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ניצן כורם)

הווטרינר העירוני תומר ניסימיאן הסביר כי בשנים האחרונות נדרשים אנשיו לאסוף מפעם לפעם סוגים שונים של דורסים גדולים מבתי תושבים בעיר, בשל הנדידה מאירופה לאפריקה במהלך חודש ספטמבר. "מסלול הנדידה עובר מעל מישור החוף. אולי בגלל תנופת הבנייה האיות התנגשו בבניין, קיבלו מכה ונפלו לארץ. אנשים שנתקלים בהם נבהלים וחושבים שמדובר בנשרים".

עד שישתכנעו שהן מסוגלות לעוף לאפריקה לא ישחררו אותן. יעקובי עם העוף הדורס(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ניצן כורם)

ד"ר ניסימיאן סיפר כי כשהגיע לבית מצא "איה בוגרת ותשושה מאוד. לא איתרנו פגיעה חיצונית, אבל היא לא הצליחה לעוף. בשבת התקבלה עוד פנייה ובמקרה הזה התגלה שמדובר באיה ששברה את רגלה. לאחר שנתנו טיפול ראשוני, רשות הטבע והגנים לקחה את העופות לבית החולים לחיות בר בספארי. עד שישתכנעו שהן מסוגלות לעוף לאפריקה לא ישחררו אותן".

ד"ר נסימיאן מדגיש כי במקרים מעין אלו יש ליצור קשר עם רשות הטבע והגנים, "הגוף שמטפל בחיות בר שנפגעו, במיוחד בעונה הנוכחית" .

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully