רכב של כבאי, ובו דגלי ישראל, הוצת בירושלים

עמיתיו של הכבאי סיפרו לו דרך מוקד המבצעים כי מכוניתו הוצתה. נבדק אם הרקע למעשה לאומני, מאחר שבמכונית היו מאוחסנים הדגלים. הכבאי: "מאמין שהם נקרעו והושלכו על הרצפה עוד לפני ההצתה"

יאיר אלטמן
קרדיט: דוברות כבאות והצלה ירושלים

רכב ובו דגלי ישראל נשרף היום (שבת) ברחוב פארן שבשכונת רמת אשכול בירושלים. עם הגעתם של צוותי הכיבוי של תחנת רוממה למקום, הסתבר להם כי מדובר במכוניתו של אחד מהכבאים בתחנה – רב-כבאי אלדר בוקריס.

לקריאה נוספת:
תיעוד: נערים "מעלימים ראיות" לאחר "תג מחיר"
אישום: הצית חורשה באבו גוש בגלל סכסוך בין משפחות
חשד: הציתו קרוואן עם מאות ספרי תורה בכביש 6

פיתוח ישראלי

הדגמה חינם: הפלטפוס מתיישר כבר מהצעד הראשון

לכתבה המלאה
המכונית השרופה. ככל הנראה הרקע לאומני (צילום: מערכת וואלה! NEWS, דוברות כבאות והצלה ירושלים)

הכבאים הצליחו להשתלט על האש ומנעו את התפשטותה, ולאחר מכן פתחו בחקירה. המסקנות היו כי המכונית הוצתה בזדון, ואף שהמשטרה הצהירה כי כל כיווני החקירה נבדקים – גובר החשד למניע לאומני בשל הדגלים שהיו בתוך המכונית.

"נזק בלתי הפיך". הרכב השרוף (צילום: מערכת וואלה! NEWS, דוברות כבאות והצלה ירושלים)

רב-כבאי בוקריס סיפר כי החנה את הרכב אתמול במקום שבו הוצת, ונסע עם המכונית של אשתו אל בית אמו. "היום בשעות אחר הצהריים התקשרו אליי ממוקד המבצעים של התחנה וסיפרו לי שהרכב שלי הוצת", שיחזר. "הגעתי בזריזות למקום והבחנתי כי הרכב שרוף ושנגרם לו נזק בלתי הפיך". לדבריו, הוא מאמין כי הדגלים היו המניע להצתת הרכב. "שמתי לב שדגלי ישראל שהיו על הרכב שלי הושלכו על הרצפה. מניסיון רב שיש לי בשריפות מסוג זה, אני מאמין שהדגלים נקרעו והושלכו על הרצפה עוד לפני שהוצת הרכב".

לפניות לכתב יאיר אלטמן: talk2yaira@walla.com

לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully