מלחמה בדרום

בן 25 נפצע אנוש ו-4 נפצעו קל מפגיעת רקטה בגן יבנה

הפצועים פונו לבית החולים קפלן. אישה אחת הוגדרה נפגעת חרדה. קודם לכן נהרג ילד בן 4 כשפצמ"ר התפוצץ בקיבוץ במועצה האזורית שער הנגב. היום היו פגיעות ישירות גם בבאר שבע, באשדוד ובשדרות

יניר יגנה ויאיר אלטמן
צילום: יותם רונן, עריכה: יותם בן-דוד

- פצוע אנוש ו-4 פצועים קל בהתפוצצות רקטה בגן יבנה
- דניאל טרגרמן, בן ארבע, נהרג מרסיס פצמ"ר בקיבוץ בשער הנגב. גורמי צבא: השיגור היה משטח בית ספר של אונר"א
- עשרות רקטות נורו היום לעבר ישראל, חיל האוויר המשיך לתקוף ברצועה


נפגעים נוספים מרקטות בסופו של יום קשה לעורף הישראלי: צעיר בן 25 נפצע אמש (שישי) באורח אנוש וארבעה בני אדם אחרים נפצעו קל כשרקטה שנורתה מרצועת עזה התפוצצה בכביש בגן יבנה. החמישה נפצעו מרסיסים. צוות מגן דוד אדום העניק לפצוע האנוש טיפול רפואי במקום ופינה אותו ואת שלושת הפצועים האחרים, אחד מהם הוא אחיו, לבית החולים קפלן ברחובות. בהמשך הועבר הפצוע האנוש לבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

מלחמה בדרום - סיקור מיוחד בוואלה! חדשות:
תושבי הדרום הקימו מאהל מול בית נתניהו: "דורשים יותר"
בעזה שמחו על ההוצאה להורג: "נדביר גם את היהודים"
עצירת האש וחזרה למו"מ: מאמצי התיווך של אבו מאזן
הנחיות הבטיחות המעודכנות של פיקוד העורף לציבור

עוד בוואלה! NEWS

אפשר להכין סתם חביתה... ואפשר להתפרע עם הפריטטה הזו

לכתבה המלאה
זירת הנפילה של הרקטה בגן יבנה, אמש (צילום: מערכת וואלה! NEWS, יאיר אלטמן)

הפצוע האנוש סובל מפגיעה רב-מערכתית. אחיו, גם הוא בשנות ה-20, נפגע מרסיס בראשו. פצוע אחר, בן 16, נפגע בזרועו, וצעירה נוספת, בשנות ה-20 לחייה, נפגעה מרסיס בפניה. אישה אחת שהייתה במקום הוגדרה נפגעת חרדה. אישה נוספת, בהיריון, נחבלה כשניסתה למצוא מחסה, ומצבה קל.

אלי בין, מנכ"ל מגן דוד אדום, אמר: "הגענו לזירה שדווחה לנו על ידי ניידת טיפול נמרץ שהייתה קרובה לצומת וראתה את הפגיעה. רבים מהצוותים שלנו היו בארוחת שבת במד"א אשדוד. הגענו לזירה במהירות וראינו פצוע קשה עד אנוש שעשו בו ניסיונות החייאה מתקדמים, ארבעה נפגעים קלים מרסיסים ונפגעת חרדה אחת. הפצוע קשה עד אנוש סובל מפגיעת רסיסים בצוואר וקיים חשש אמיתי לחייו. החלטנו לא להתעכב בשטח, עשינו את הפעולות המינימליות והעברנו אותו כמה שיותר מהר לבית החולים".

הזירה בגן יבנה, אמש (צילום: מערכת וואלה! NEWS, יאיר אלטמן)

פראמדיקית מד"א מרין אטיאס שהייתה בקרבת מקום בניידת טיפול נמרץ סיפרה: "היינו בדרך לחולה כאשר שמענו פריצה במירס של מד"א שמדווחת על אזעקה באזור שלנו. מיד הנחיתי את הנהג לעצור בצד, לבשנו שכפ"צים ונשכבנו על המדרכה בצד הכביש. כמה שניות לאחר מכן שמעתי שריקה ופיצוץ חזק מאוד, הרגשתי את ההדף וראיתי עשן ורסיסים עפים באוויר. ממרחק של כמה עשרות מטרים ממני שמעתי צעקות, הבנתי שיש פצועים ומיד רצתי למקום".

דניאל טרגרמן, הילד שנהרג בקיבוץ בשער הנגב (צילום: באדיבות המשפחה)

הנפילה בגן יבנה אירעה שעות ספורות אחרי התפוצצות הפצמ"ר באחד הקיבוצים במועצה האזורית שער הנגב, שכתוצאה ממנה נהרג דניאל טרגרמן, בן ארבע, מרסיס שפגע בו פגיעה ישירה. הילד נפצע באורח אנוש, וכעבור זמן קצר נקבע מותו. הדבר אירע כשהילד שיחק בביתו. אביו לא הספיק להיכנס אתו לממ"ד, ורסיס מפצצת המרגמה פגע בו ישירות. גורמי צבא טענו הלילה כי הפצמ"ר שהרג את הילד נורה משטח בית ספר של אונר"א.

אמבולנס בכניסה לקיבוץ במועצה האזורית שער הנגב (צילום: יותם רונן)

איציק בר אור, חובש "איחוד הצלה" המתגורר בקיבוץ בשער הנגב, סיפר לוואלה! חדשות: "שמעתי 'צבע אדום' ומיד לאחר מכן פיצוץ מאוד קרוב. יצאתי החוצה מהבית שלי, שמעתי צעקות עזרה, רצתי לרכב והבאתי ציוד עזרה ראשונה. בסוף שורת הבתים שבה אני גר ראיתי עשן מיתמר מרכב. את הילד מצאנו בתוך הבית. הוא סבל מפגיעת ראש קשה. שניות לאחר מכן הגיע צוות רפואה צבאי, והרופא בצוות קבע את מותו של הילד. ההורים והילדים הנוספים היו בבית, ברגע שקרה האירוע פינו אותם מהבית. כרגע יש בזירה צוותים גם של הצבא, גם של מד"א.

הקיבוץ בשער הנגב, אמש (צילום: חטיבת דובר המשטרה)

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח אחרי האירוע הקשה עם ראש המועצה האזורית שער הנגב אלון שוסטר. "בשם אזרחי ישראל, אני מביע צער עמוק ושולח תנחומים למשפחתו של הילד", אמר נתניהו. "ברגע הקשה הזה אני מחזק את אזרחי ישראל". ראש הממשלה הזהיר כי חמאס "ישלם מחיר כבד על פיגוע הטרור הקשה הזה". לדבריו, "צה"ל והשב"כ יעצימו את הפעולות נגד חמאס וארגוני הטרור בעזה עד שמטרת מבצע 'צוק איתן' תושג".

הקיבוץ בשער הנגב, אמש (צילום: מערכת וואלה! NEWS, כבאות מחוז דרום)

ראש המועצה שוסטר עצמו אמר אמש: "הטרגדיה היום היא הסיוט של כל אב ואם. לבי עם המשפחה ועם היישוב. אנחנו מכונסים ביישוב עם הנהגת הקיבוץ ועם צוותים רחבים של פסיכולוגים ועובדים סוציאליים המלווים את המשפחה ואת כלל הקהילה. מרבית התושבים יעשו את הלילה במרחבים המוגנים. מחר תתקיים הערכת מצב לגבי ההמשך".

שגריר ארצות הברית בישראל דן שפירו התייחס גם הוא למותו של הילד בשער הנגב. "אני מגנה בחריפות את פיגוע הטרור הבלתי נסבל הזה ושולח את תנחומיי למשפחתו של הילד", כתב בדף הפייסבוק שלו. "לישראל יש הזכות והחובה להגן על עצמה וארצות הברית תומכת בכך".

בית בשדרות שנפגע ישירות מרקטה (צילום: חטיבת דובר המשטרה)

קרוב למאה רקטות ופצמ"רים נורו אתמול מרצועת עזה לעבר ישראל. בסביבות 18:00 אתמול בערב יורטה בשמי חולון רקטה שנורתה לעבר גוש דן. לפני כן נשמעה אזעקה בערי המרכז, בין היתר בתל אביב, בחולון, בבת ים, ברמת גן, בגבעתיים ובבני ברק. רסיס נפל בדרום בתל אביב. באותה שעה נשמעה אזעקה גם באשדוד וביישובי המועצה האזורית חבל יבנה. מעט קודם לכן פגעה רקטה בבית בשדרות, ושלושה בני אדם לקו בחרדה.

מעט אחרי 20:00 יירטה סוללה של "כיפת ברזל" רקטה בשמי המועצה האזורית מרחבים. בסביבות 22:30 יורטו שתי רקטות בשמי אשדוד.

בית הכנסת באשדוד שבו התפוצצה רקטה, אתמול (צילום: מערכת וואלה! NEWS, משה ויצמן)

אתמול אחר הצהריים התפוצצה רקטה בבית כנסת באשדוד. שלושה בני אדם נפצעו באורח קל מרסיסים: שני צעירים בני 26 ו-25 נפגעו בגפיים ופונו לבית החולים קפלן ברחובות, ואישה בת 40 נפצעה בפניה ופונתה לבית החולים ברזילי באשקלון. כמו כן, שמונה בני אדם שהיו במקום הוגדרו נפגעי חרדה. תחילה היה חשש שמבנה בית הכנסת יקרוס, אולם חשש זה הוסר בהמשך.

בית הכנסת באשדוד (צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)

מוטי וובר, חובש בכיר במד"א, סיפר: "זיהינו פגיעה ישירה במבנה גדול של בית כנסת. במקום היו הרס ושברי זכוכיות, גם בבניינים הסמוכים ניתן היה לראות את שברי הזכוכיות והתריסים. הייתה המולה גדולה ואנשים רבים היו בהיסטריה ומבוהלים. ביניהם איתרנו שלושה פצועים מרסיסים, שהיו בהכרה מלאה. צוותי מד"א טיפלו במקום בנפגעי חרדה".

כמו כן, אתמול בשעות הצהריים נפצע בינוני גבר בן 54 מפגיעת רסיסים כשרקטה התפוצצה בחניון בבאר שבע. צוות מגן דוד אדום פינה את האיש לבית החולים סורוקה בעיר כשהוא סובל מפגיעה בזרועו. נזק נגרם לכמה כלי רכב שהיו במקום. כשעתיים לאחר מכן, בסביבות השעה 14:15, שוגרה רקטה לעבר תל אביב, היא נפלה בשטח פתוח. לא דווח על נפגעים או על נזק. לא נשמעה אזעקה באזור.

צה"ל המשיך לתקוף אתמול ברצועת עזה. מחצות הלילה ועד 19:00 בערב הותקפו 35 יעדים. בין המטרות שהותקפו היו מתחמי שיגור, אתרים לאחסון אמצעי לחימה ומשגרים מוטמנים, בהם משגר שממנו בוצע ירי לעבר שטח ישראל. כמו כן, חוסלו חמישה פעילי טרור. לקראת הלילה דיווחו הפלסטינים על כ-40 פצועים בתקיפת בית בשכונת סברה שמדרום לעיר עזה.

מאז שהפלסטינים הפרו את הפסקת האש ביום שלישי עד אתמול אחר הצהריים הותקפו 200 מטרות, ו-23 פעילי טרור חוסלו מהאוויר.

מאהל מחאה שהקימו תושבי עוטף עזה מול מעון ראש הממשלה בירושלים (צילום: עומר מירון)

דובר צה"ל, תת-אלוף מוטי אלמוז, אמר אמש בתכנית אולפן שישי בערוץ 2: "אנחנו נמצאים במערכה מול ארגון טרור שרואה בפגיעה בילד הישג". הוא הוסיף ואמר: "לא נלך לשום מקום עד שלא יושג השקט. הרמטכ"ל הסתובב היום וביקר את יחידות צה"ל בעוטף עזה ונפגש עם אזרחים ותושבים ביישובים. אנחנו עסוקים במשימה מאוד גדולה, נחושים לתקוף ולהשיב את השקט. גם הערב אנחנו תוקפים ברצועה בעוצמה רבה".

בהכנת הידיעה סייעו מור שמעוני ואבי אשכנזי

(עדכון ראשון 22:00)

כלי רכב שנפגעו בהתפוצצות הרקטה בגן יבנה, אמש (צילום: מערכת וואלה! NEWS, יאיר אלטמן)
(צילום: מערכת וואלה! NEWS, יאיר אלטמן)
דניאל טרגרמן, הילד שנהרג אמש בשער הנגב (צילום: באדיבות המשפחה)
עשן מיתמר בשמי עזה אחרי תקיפת צה"ל, אתמול (צילום: רויטרס)
זירת ההתפוצצות של הפצמ"ר בקיבוץ בשער הנגב, אמש (צילום: מערכת וואלה! NEWS, כבאות מחוז דרום)
מאהל המחאה מול בית ראש הממשלה בירושלים (צילום: עומר מירון)
נזק בצפון הרצועה בעקבות תקיפת צה"ל (צילום: AP)
חמאס מוציא להורג פלסטינים שנחשדו בשיתוף פעולה עם ישראל, אתמול בעזה (צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully