פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   תקדים: הומואים ולסביות יוכלו לעלות ארצה עם בני זוגם

   שר הפנים הנחה להעניק אזרחות לבני זוגם של יהודים הומואים ולסביות שיעלו לישראל. עד כה, חוק השבות הכיר רק בזוגות הטרוסקסואליים. סער: "שערי ישראל יהיו פתוחים בפני כל יהודי"

   משרד החינוך: ירידה קלה בשיעור הזכאים לבגרות (טל אנגלנדר)
   "שערי ישראל יהיו פתוחים בפני כל יהודי". השר סער (צילום: טל אנגלנדר)

   החלטה תקדימית לקידום זוגות חד-מיניים: חוק השבות יעניק מעתה אזרחות לבני זוגם של יהודים הומואים ולסביות שעלו עמם ארצה - כך הנחה היום (שלישי) שר הפנים גדעון סער את רשות האוכלוסין וההגירה. החוק נכנס לתוקף, וזוג חד-מיני ראשון כבר קיבל הבוקר מעמד עולה. "שערי ישראל יהיו פתוחים בפני כל יהודים ומשפחתו, ללא אפליה הנובעת מאורח חייו", אמר השר סער.

   עוד בוואלה! חדשות:
   מערכת הביטחון דורשת: "לא לוותר על סיכולים ממוקדים"
   חשד לניסיון חיסול: פצוע בפיצוץ רכב בקריית שמונה
   תיעוד: החילוץ ההרואי של היזידים בעיראק

   חוגגים את החלטת בית המשפט העליון בארה"ב לאשר נישואים חד מיניים. יוני 2013 (AP)
   "אין מקום להבחין בין יהודים שנישאו בנישואים הטרוסקסואלים לבין יהודים שנישאו לבני מינם בחו"ל" (צילום: אי-פי)

   בחוק השבות נקבע כי כל יהודי ויהודיה זכאים לעלות לישראל, ומתוקף כך עומדת הזכות גם לבני הזוג, אלא שעד היום, זכאות זו הוענקה אך ורק לזוגות הטרוסקסואלים. לאחר פניות מצד הסוכנות היהודית, וכן פניות רבות מצד זוגות חד-מיניים לרשות האוכלוסין, התקבלה החלטתו של שר הפנים.

   בהנחיה שהוציא השר סער למנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, אמנון בן עמי, הוא כתב כי אינו "רואה מקום להבחין בין יהודים שנישאו בנישואים הטרוסקסואלים לבין יהודים שנישאו לבני מינם בחו"ל, על פי חוק". לטענתו, "אלה ואלה עומדים על התכליות של חוק השבות, בבחינת 'ושבו בנים לגבולם'".