אסון הבריכה: נתיחת הגופות לא הסבירה סיבת המוות

מאות קרובים, חברים ובני משפחה ליוו למנוחות את קורל שרי, שמתה בבריכה בסביון עם חברתה בערב החג. אביה ספד מעל קברה הטרי: "בטוח שתעשי הרבה בלאגן שם למעלה"

דנה ירקצי ואבי אשכנזי
05/06/2014
צילום: יוסי ציפקיס, עריכה: יותם בן-דוד

נתיחת הגופות של שתי הילדות שטבעו בערב החג בבריכה בסביון, קורל שרי ואור קורן, הסתיימה היום (חמישי) ללא תוצאות חד משמעיות - כך לדברי גורמים במשטרת תל אביב. ראשי המעבדה יצרו קשר עם מפקד מרחב דן, ניצב משנה שמעון לביא, והודיעו כי בימים הקרובים ישלימו בדיקות מעבדה נוספות שבעזרתן יתאפשר לקבוע מה גרם למותן של הילדות. לפי שעה נבדקים שני כיווני חקירה עיקריים: התחשמלות, והרעלה מחומרי החיטוי בבריכה.

מאות חברים, קרובים ובני משפחה הגיעו אחר הצהריים לבית העלמין ביהוד כדי ללוות בדרכה האחרונה את אחת ההרוגות, קורל שרי, בת ה-11. אביה, אילן שרי, קרא קדיש על קבר בתו וספד לה. הלווייתה של קורן תתקיים מחר.

"אני בטוח שתעשי הרבה בלאגן שם למעלה על זה שלקחו אותך ממני", אמר. בהלוויה נכח גם הזמר רמי קלינשטיין, ממנו ביקש האב לבצע את שירה האהוב של קורל, "מתנות קטנות". "בכל פעם ששמענו אותו רקדת ושרת ופתחת את ידייך ואמרת שאנחנו המתנות שלך".

גם מחנכת הכיתה, פנינה לוי, נכחה בהלוויה. "מי חשב שניקלע לסרט רע כזה. בשבוע שעבר כתבתי לך תעודה והיום אני מספידה אותך", אמרה. "היית מלאת חיוך, והיה לך צחוק מתגלגל. אסור לקטוף את פרחי הגן, ואת נקטפת בטרם עת".

טוב לדעת (מקודם)

הסוד לשיפור חיי המין שלכם – כעת במבצע מיוחד

מוגש מטעם "גברא"
קורל מובאת למנוחות, היום(צילום: דרור עינב)

"הן היו ילדות מאושרות, הן נגדעו בשיא פריחתן", אמר מוקדם יותר האב. בתו וחברתה בילו בבריכה של סבתן של אחת מהן - ומסיבה שטרם התבהרה - טבעו. הסבתא היא שגילתה אותן ללא הכרה, ולמד"א לא נותר אלא לקבוע את מותן. "דאגתי כמו כל אבא, אבל סמכתי על כך שהיא הולכת לבית של אנשים שמשגיחים עליה. ברור שאם נגלה שמדובר ברשלנות יהיה לי כעס על המשפחה, אבל הם שילמו את המחיר שלהם".

אביה של קורל בהלוויה(צילום: דרור עינב)

לדבריו, במשפחה מתקשים לעכל את גודל האסון. "אני מניח שרק הזמן יעשה את שלו. היא הייתה מחוברת אליי ולכל המשפחה. היא לא נפרדה ממני, היא עדיין אצלי בנפש, אני לא נפרד ממנה".

הלווייתה של הילדה בת ה-12 קורל שרי שנמצאה ללא רוח חיים בבריכה בסביון, יוני 2014(צילום: דרור עינב)

בידיהם של חוקרי המשטרה תיעוד ממצלמות האבטחה של הבית, שמראה את שתי הילדות משחקות בבריכה. בשלב מסוים נראית אחת מהן מגיעה לאזור הקולטן התחתון של משאבת הבריכה, ששם היה גם הרובוט המנקה את רצפת הבריכה. לאחר מכן נראית הילדה משדרת מצוקה, וכעבור זמן קצר ביותר נראית חברתה מתקרבת אליה ומתחילה גם היא לטבוע.

הלווייתה של הילדה בת ה-12 קורל שרי שנמצאה ללא רוח חיים בבריכה בסביון, יוני 2014(צילום: דרור עינב)

למומחים סייגים ראשוניים לגבי כל אחת משתי ההשערות -התחשמלות והרעלה. באשר להתחשמלות, ציינו המומחים כי מתח הזרם שבו פועלים הרובוט ומערכות החשמל בבריכה הוא 24 וולט, זרם שלא גורם למוות. כמו כן, המים מוליכים חשמל ולכן אם זו הייתה הסיבה, סביר שהילדות היו מתחשמלות שתיהן באותו זמן ובאופן מידי.

כמו כן, נראה שמערכת הפחת בבית הייתה תקינה. לפיכך, לא ברור אם היה קצר, ואם כן - מדוע המערכת לא ניתקה את זרם החשמל בבית. באשר לרעלנים, גם כאן לא ברור הפרש הזמן שבין טביעתה של אחת הילדות לבין זו של השנייה.

לפניות לכתבת דנה ירקצי: danayark@walla.co.il
לפניות לכתב אבי אשכנזי: Aviash123@walla.co.il

קברה הטרי של קורל שרי(צילום: דרור עינב)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully