שריפה כילתה ביתן בנמל תל אביב: נזק של מיליונים

שריפה שפרצה בביתן 23 כילתה לחלוטין את מסעדת ”פיר 23” ואת מועדון ”טיפסי” הסמוך. נסיבות ההתלקחות נחקרות ונבדקת האפשרות שמדובר בהצתה ”בשל עוצמת האש שהחלה לבעור מיד”

אבי אשכנזי
22/04/2014
מסעדה שנשרפה בלילה בנמל תל אביב, אפריל 2014. כבאות והצלה,
גם רצפת הדק של הנמל בערה. ביתן 23 בנמל תל אביב, הבוקר(צילום: כבאות והצלה)

שריפה שפרצה הלילה (שלישי) במסעדה בנמל תל אביב והתפשטה למועדון סמוך, גרמה לנזק של מיליוני שקלים. מספר צוותי כיבוי עמלו במשך קרוב לשעתיים בניסיון להשתלט על האש המשתוללת, שאחזה בין היתר גם ברצפת העץ של הנמל. המסעדה, "פיר 23" נשרפה כליל כמו גם המועדון הסמוך "טיפסי".

בשעות שחלפו מאז השריפה נבדקו הסיבות האפשריות להתלקחות. הבעלים של "פיר 23" הגיש תלונה במשטרה.

"הדעות באשר לסיבת השריפה חלוקות", הסביר מפקד צוותי הכיבוי, ליאור שרעבי. "לפי שעה, אנחנו בודקים שני כיוונים עיקריים: האחד, הצתה, עליה מצביעה עוצמת האש, שהחלה לבעור מיד. הכיוון השני הוא כשל נקודתי בתוך המסעדה - אם קצר חשמלי או אש שהושארה על אחד הכיריים והתפשטה", הוסיף.

טוב לדעת (מקודם)

הטיפול הטבעי שמנצח את כאבי הברכיים - בלי לצאת מהבית

מוגש מטעם אפוסתרפיה
"הדעות באשר לסיבת השריפה חלוקות". השריפה הלילה בנמל תל אביב(צילום: כבאות והצלה)

"תחנת הכיבוי שלנו ממוקדמת בצמוד לנמל", סיפר שרעבי. "הגענו מיד וראינו כדור אש ענק. במשך קרוב לשעתיים עסקנו בניסיונות לכבות את האש, שהייתה בעוצמה רבה". לדברי שרעבי, הם נתקלו בבעיה לכבות את האש מאחר שכאמור, רצפת העץ שבנמל בערה אף היא. "היינו צריכים להשתמש במנופי גבהים ובמקביל פעלנו לנסר חלק מהרצפה כדי למנוע את התפשטות האש. חמישה צוותים פעלו במקום עד שהשתלטנו על האש".

מנמל תל אביב נמסר: "השריפה זוהתה וטופלה בזריזות ואנו פועלים כעת על מנת לתחם את השטח כדי לא לפגוע בהנאת המבקרים בנמל. הנושא נמצא כרגע בטיפולה של המשטרה אשר בודקת בין השאר חשד להצתה מכוונת".

מהנהלת המסעדה נמסר: "אירועי השריפה בפיר 23 עדיין בבדיקה. נעדכן כשתתבהר התמונה. אנו מודים לכל התומכים והמחזקים. נשוב במהרה לפעילות שוטפת"

לקריאה נוספת
אוטובוס התלקח בזמן נסיעה: ”כולו נשרף ב-3 דקות”
שריפה פרצה בחדר האוכל בבסיס בקריה בתל אביב
שריפה על ספינת חיל הים: 15 לוחמים נפגעו

מסעדה שנשרפה בלילה בנמל תל אביב, אפריל 2014(צילום: כבאות והצלה)
  • שריפות
  • נמל תל אביב

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully