טביעת מעבורת התלמידים בקוריאה

הילד התקשר מהמעבורת: "הצילו! אנחנו שוקעים"

כשבוע אחרי האסון הימי הקשה ביותר שידעה קוריאה הדרומית, מלמדת השיחה הראשונה לשירותי הכיבוי על הבהלה שהייתה על הסיפון. הילד שטלפן נעדר גם הוא. מניין הנספים עלה ל-104

  • קוריאה הדרומית
סוכנויות הידיעות
צילום: רויטרס, עריכה: יאיר דניאל

בעוד החיפושים אחר מאות נעדרים במעבורת ששקעה מול חופי קוריאה הדרומית נמשכים ביתר שאת, הבוקר (שלישי) מתפרסמים פרטים חדשים על הדקות שקדמו לאסון, הקשה ביותר שידעה המדינה זה שני עשורים. לפי רשויות הכיבוי המקומיות, שיחת המצוקה הראשונה מכלי השיט הטובע התקבלה מתלמיד צעיר, ככל הנראה מבית הספר התיכון שיצא לטיול שנתי לאי ג'ג'ו. שלוש דקות אחרי שהמעבורת עשתה פנייה חריגה – שככל הנראה הובילה לאסון –טלפן הילד למכבי האש כשקולו רועד.

אסון המעבורת בקוריאה - כותרות אחרונות:
סיאול הכריזה על אזור מוכה אסון
הקברניט התנצל: "לא היו סירות הצלה, פחדתי שנוסעים יטבעו"
שלב אחר שלב: הטעויות שהובילו למאות הנספים

טוב לדעת (מקודם)

האם בי-קיור לייזר באמת עוזר לכאבי ברכיים? זו האמת

לכתבה המלאה
מתמקדים בקומות השלישית והרביעית. אזור החיפושים בקוריאה, הבוקר (צילום: רויטרס)

"הצילו! אנחנו על ספינה ואני חושב שהיא שוקעת", צוטטו דבריו המבוהלים בסוכנות הידיעות יונהאפ. לפי הדיווח, במוקד ביקשו מהילד להעביר את הטלפון הנייד לקברניט. "אתה מתכוון למורה?", שאל הילד. הבלבול נוצר בשל העובדה שהגיית המלים מורה וקברניט בקוריאנית זהה. מכבי האש העבירו את השיחה למשמר החופים שתי דקות אחר כך, ובדקות הבאות קיבלו עוד 20 שיחות מצוקה דומות. הילד, ששם משפחתו צ'וי, הוא בין הנעדרים – יותר מ-200 במספר – שלמעשה אפסו הסיכויים למצוא מי מהם בין החיים.

הבוקר עלה מניין הנספים הרשמי ל-104, לאחר שצוללים איתרו 17 גופות נוספות. החיפושים מתמקדים כעת בחלקיו של כלי השיט שבהם מעריכים כי מרבית הנעדרים לכודים, ואשר אתמול הוצאו מהם 28 גופות. "הפעולות התת-ימיות יתמקדו בקומות השלישית והרביעית, וסירות יסרקו את המים על מנת למנוע מגופות להיסחף", אמר מנהל הצוות הממשלתי לניהול אסונות. הוא ציין כי מזג האוויר גובה הגלי ומהירות הזרם במים הפכו נוחים יותר עבור המחפשים.

אפסו הסיכויים למצוא ניצולים. פינוי גופות לבית החולים, הבוקר (צילום: רויטרס)

בחיפושים משתתפים 212 סירות, 34 כלי טיס ו-550 בני אדם. הרשויות אמרו כי ירימו את המעבורת רק אם משפחות הנעדרים יסכימו לכך. חלקן מקוות עדיין שיקיריהם יימצאו בחיים, על אף שהדבר לא קרה מאז יום רביעי לפנות בוקר, אז טבעה המעבורת שנשאה על סיפונה 476 נוסעים ואנשי צוות. ככל הנראה, כלי השיט החל לנטות ולשקוע במהירות בעקבות פנייה חדה וחריגה. הבוקר פרסמה הממשלה בסיאול לוח זמנים של הדקות האחרונות לפני השקיעה, וממנה עולה כי המעבורת החלה לנטות על צדה דקה בלבד אחרי הפנייה.

174 בני אדם ניצלו, ובכלל זה הקברניט לי ג'ון-סאוק וכמה אנשי צוות נוספים. אלה נעצרו בגין רשלנות. לי עצמו נאשם בין היתר בכך שנקט "שינוי קיצוני של נתיב השיט מבלי להאט", על אף שכלל לא היה על ההגאים בזמן האסון – אישום נוסף שמיוחס לו. אתמול השוותה הנשיאה פארק גון הייה את התנהלותם של אנשי הצוות לרצח.

החלה לנטות דקה אחרי הפנייה החדה. המעבורת שוקעת, בשבוע שעבר (צילום: AP)
הרשויות יבקשו את הסכמת המשפחות לפני הרמת המעבורת (צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully