פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מטיילים ישראלים חגגו בפרו – והרסו אתר היסטורי

   שוטרים פשטו על מסיבת טבע סמוך לקוסקו ונדהמו למצוא מבנים לא חוקיים וכלים היסטוריים מתקופת האינקה. "הם השתמשו בסמים והשתתפו באורגיות. הם פגעו בתרבות המקומית"

   מטיילים ישראלים חגגו בפרו – והרסו אתר היסטורי
   עריכה: מיכאל ברגמן, קריינות: אביב אברמוביץ'

   מבוכה ישראלית נוספת בדרום אמריקה: כלי תקשורת בפרו דיווחו היום (שלישי) כי קבוצה של 60 תיירים, רובם ישראלים, השתתפו במסיבת טבע במדינה שיצאה מכלל שליטה. במהלך המסיבה המשתתפים "שמעו מוזיקה רועשת, השתמשו בסמים, שתו אלכוהול והשתתפו באורגיות" – ואף הרסו אוצרות ארכיאולוגיים.

   עוד בוואלה! בעולם:
   כך אותרה מהחלל הטיסה המלזית שהסתיימה באסון
   רוסיה הודחה מה-G8 בעקבות פלישתה לחצי האי קרים
   מצרים: עונש מוות ל-529 מאנשי "האחים המוסלמים"

   משטרה פשטה על מסיבת טבע, רוב העצורים הם ישראלים. קוסקו, פרו. מרץ 2014 (אתר רשמי , צילום: דיפיוז'ן, "אל קומרסיו פרו".)
   "פגעו בתרבות המקומית". פשיטת המשטרה על אתר המסיבה (צילום: דיפיוז'ן, "אל קומרסיו פרו")

   על פי החשד, התיירים, שחגגו באתר הארכיאולוגי סקסיהומאן באזור קוסקו, התגוררו בבתי חימר לא חוקיים שנבנו באזור - שם חגגו בצורה "המביישת את התרבות המקומית". עוד נבדק אם החוגגים אף פגעו במרקם הארכיאולוגי של האתר ההיסטורי. "21 חתיכות של כלי חרס מתקופת האינקה התגלו במהלך הפשיטה", אמר מרקו קאפל, האחראי על שימור העתיקות והמורשת באזור.

   האירוע החריג אירע על רקע השביתה הכללית שעליה הכריזו עובדי משרד החוץ, שבמסגרתה נסגרו כלל השגרירויות הישראליות ברחבי העולם. במהלך השביתה לא יינתן מענה אלא במקרים של הצלת חיים.

   משטרה פשטה על מסיבת טבע, רוב העצורים הם ישראלים. קוסקו, פרו. מרץ 2014 (אתר רשמי , צילום: דיפיוז'ן, "אל קומרסיו פרו".)
   התגוררו במבני חימר לא חוקיים באזור. קוסקו, פרו (צילום: דיפיוז'ן, "אל קומרסיו פרו")

   אין זו הפעם הראשונה שישראלים מואשמים בהרס הנוף המקומי בדרום אמריקה. לפני כשנתיים נעצר רותם זינגר, מטייל ישראלי בצ'ילה, בחשד שהוא האחראי להצתת שריפת הענק שכילתה כמאה אלף דונמים של יער טורס דל פנייה. זינגר הכחיש את המיוחס לו: "חשוב לי להבהיר שאני לא אחראי להצתת האש. הפילו עליי את האשמה, ולא הודיתי בדבר. יכול להיות שהייתה בעיה של תרגום לא נכון, או שניסו להוציא ממני דברים שלא התכוונתי להגיד".