פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   חמאס סימס איומים לישראלים: "אתה גלעד שליט הבא"

   ארגון הטרור השולט ברצועת עזה מאז 2007 שלח מסרונים לגורמי ביטחון ועיתונאים בישראל, שבהם נכתב באנגלית וכן בעברית קלוקלת: "אם עזה הותקפה חייהם של ציונים יהיו גיהינום"

   חמאס שלח לישראלים מסרונים מאיימים (צילום מסך)
   "שליט הבא". ההודעות ששלחו אנשי חמאס (צילום מסך)

   מתקפת לוחמה פסיכולוגית של ארגון הטרור חמאס כלפי גורמים ישראליים: כמה גורמי ביטחון ועיתונאים בישראל קיבלו אמש (שבת) הודעות טקסט, שנכתבו בשם ארגון הטרור השולט על רצועת עזה מאז 2007, שבהן נכתב בעברית קלוקלת: "(עז א-דין) אל-קסאם בחר בך להיות (גלעד) שליט הבא".

   עוד בוואלה! חדשות:
   תיעוד נדיר: פעולת הימ"מ במחנה הפליטים בג'נין
   מי רכש מכשיר החייאה לרמטכ"ל?
   אוסטרליה: "שברי המטוס" שהתגלו הם ריכוזי אצות

   במקביל לשליחת ההודעות, באתר החדשות הביטחוניות "ישראל דיפנס" נשתלו מודעות מטעם הארגון, שבהן נכתב: "אם עזה הותקפה אז חיים של ציונים יהיו גיהינום". אנשי חמאס שלחו הודעות מאיימות נוספות שבהן כתבו בין היתר: "אל קסאם הבטיח בנקמה והיה את הנקמה והחשבון עדיין לא נגמר והבא יותר נורא" וכן "חמאס. במלחמה הבאה כל ארץ פלסטין תחזור".

   חמאס השתלט חלקית על אתר israel defence (צילום מסך , israel defence)
   צילום מסך מתוך אתר "ישראל דיפנס"

   הודעות מסוג זה נשלחו במהלך מבצע "עמוד ענן" שיזם צה"ל נגד חמאס בנובמבר 2012. ארגון הטרור שלח אז הודעות דומות לאזרחים ישראלים, במטרה להפחידם ולזרוע פחד בקרבם. גורם ביטחוני בכיר התייחס לאחרונה לשליחת המסרונים במהלך המבצע, ואמר כי במערכת הביטחון מתייחסים בכובד ראש למלחמה הפסיכולוגית שחמאס מנסה להפעיל, כיוון שמדובר בניסיון לפגוע בתחושת הביטחון של אזרחי ישראל. גורמי ביטחון מעריכים כי הפעולה הזו היא המשך ישיר למסיבת העיתונאים של חמאס ביום חמישי, במהלכה הצהירו הפעילים כי המנהרה שנחשפה ברצועת עזה היא "מנהרה ישנה" - ולא מנהרה חדשה כפי שציינו בצה"ל.

   חמאס שלח לישראלים מסרונים מאיימים (צילום מסך)

   מפקד פיקוד דרום, אלוף סמי תורג'מן, הסביר כי חמאס, שנתון בלחץ, קיים את מסיבת העיתונאים כדי להפחית את רמת החיכוך עם ישראל. גורמי צבא בפיקוד דרום הסבירו כי אם חמאס לא ישמור על השקט ברצועת עזה הוא יגרור את צה"ל לתגובה קשה. ב-8 באפריל צפויה מתקפת סייבר על ידי ארגונים והאקרים פרו-פלסטינים שהצהירו כי בכוונתם להפיל את רשת האינטרנט של מדינת ישראל.

   (עדכון ראשון: 21:24)

   חמאס שלח לישראלים מסרונים מאיימים (צילום מסך)