המוביל עצר להשתין - השוטר איים עליו באקדח

צעיר מהשפלה שעובד בהובלות החנה את רכבו מחוץ לביתו, נעמד לצד הכביש והטיל את מימיו. שכנו, קצין משטרה, זעם על כך ואף איים שיירה עליו. לבסוף, דווקא המוביל נעצר

  • שוטרים
  • גן יבנה
רמי שני

ויכוח שכנים התפתח לכדי מעצר ודיון סוער בבית המשפט: צעיר מהשפלה נעצר בשבוע שעבר לאחר שלטענת שכנו, קצין משטרה פעיל, הוא איים עליו במברג. אולם, באופן תמוה, השוטר עצמו - שלקח חלק פעיל בוויכוח ואף איים עליו באקדח – כלל לא נעצר או עוכב לחקירה.

תושב גן יבנה, בן 34, החנה ביום חמישי שעבר את כלי רכבו סמוך לחצר ביתו. בטרם נכנס בשערי הבית, נעמד לצד הכביש בשטח מגרש ריק והחל להטיל את מימיו. לפתע, שמע את שכנו, קצין משטרה, עומד מעבר לגדר החיה של ביתו, וצועק לו: "אל תשתין שם". בין השניים החל להתפתח דין ודברים, תוך כדי שהאיש, שעובד בהובלות, עסק בהוצאת כלי עבודה מרכבו. לאחר שנפל לו מידו מברג על הקרקע, הוא סינן מפיו קללה, שקצין המשטרה חשב שהיא מופנית אליו. השוטר זעם עד כדי כך, ששלף עליו את אקדחו ואיים לירות עליו. הצעיר נמלט מהמקום, ולאחר זמן מה שב לביתו. בהמשך היום הגיעו לאזור כמה שוטרים מתחנת קריית מלאכי, אך הם עצרו לחקירה רק את המוביל המאוים, ולא את השוטר המאיים.

בדיון בבית המשפט ביקשה המשטרה להאריך את מעצר הצעיר בארבעה ימים, ואף הגדילה לעשות וכתבה כי המברג בו אחז הוא נשק קר לצורך "מטרה בלתי כשרה", כהגדרתה. אך השופטת בבית משפט השלום באשקלון, סבין כהן, החליטה להשאיר את הצעיר במעצר בית אצל אחיו, והבהירה למשטרה כי היא ניפחה את האירוע. "נדמה כי האירוע יצא מכל פרופורציה", כתבה השופטת בהחלטתה. "היחידה החוקרת מתעלמת מעצם העובדה כי הצעיר שבוודאי לא ידע כי המתלונן הוא שוטר, הרגיש אף הוא מאוים, כאשר בשל אותו שיח מישהו שולף אקדח ומאיים אתו". "לפיכך", הוסיפה, "הנני סבורה כי פעולת החקירה (אינה) מצדיקה מעצר גם לא לרגע אחד נוסף".

פרקליטו של הצעיר, עו"ד אביחי חג'בי, מסר: "ברור לכל, כי אלמלא מדובר במתלונן, קצין במשטרת ישראל, לא הייתה מבקשת המשטרה מבית המשפט להורות על מעצרו של הצעיר. בית המשפט, בצדק רב, מתח ביקורת בהחלטתו על התנהלותה המבישה של המשטרה שעה שהיא מתעלמת מהתנהגותו של המתלונן במקרה זה. מדובר במקרה קלאסי בו פעלו שוטרי משטרת ישראל באופן מפלה תוך שיד רוחצת יד. התנהגותו של המתלונן תבחן על ידי המחלקה לחקירות שוטרים בימים הקרובים".

מהמשטרה נמסר: "ביום חמישי בשעות אחר הצהרים עצרה לחקירה משטרת קריית מלאכי תושב גן יבנה בחשד כי איים באמצעות מברג על שכנו, קצין משטרה, לאחר שזה העיר כי עשה את צרכיו ליד ביתו. על פי החשד, בעקבות הערת איש המשטרה ניגש החשוד אל רכבו ושלף מברג באמצעותו איים על הקצין שנאלץ לשלוף את נשקו האישי לאחר שחש מאוים. החשוד הובא לחקירה בחשד לאיומים והחזקת כלי תקיפה למטרה לא כשרה נעצר ונכלא. בתום דיון שנערך בבית משפט השלום באשקלון שוחרר החשוד בתנאים מגבילים. ערר שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הותיר את תנאי השחרור על כנם. תיק החקירה נמצא בימים אלו ביחידת התביעות להחלטה בדבר הגשת כתב אישום נגד החשוד".

עוד בוואלה! חדשות:
לפיד תומך בהחלטת בג"ץ: "הגיע המאני-טיים"
זה קרה הבוקר: 2- מעלות בעפולה, 1- בגולן
מהנמל לעירייה: אלון חסן ימונה למועצת העיר אשדוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully