אלף הפגינו בתל אביב בעד לגליזציה של קנאביס

תחת הכותרת: "סמים לזה סוף! - די להתעללות בחולים, די לרדיפות האזרחים", קראו המפגינים להתיר שימוש חופשי במריחואנה לרפואה ולפנאי. "שלא יספרו לנו שזה לא עוזר"

מערכת וואלה! חדשות
צילום: דוד קורן, עריכה: יותם בן-דוד

כ-1,000 בני אדם הפגינו אמש (שבת) בכיכר רבין בתל אביב בקריאה לשינוי חוקי הקנאביס בישראל, הן למטרות רפואיות והן למטרות פנאי. תחת הכותרת: "סמים לזה סוף! - די להתעללות בחולים, די לרדיפות האזרחים", נשאו המפגינים שלטים והציגו תחפושות שיסייעו בהעברת המסר המעושן.

עוד בנושא:
טור מיוחד: גרמן מסבירה מדוע לא תתמוך בלגליזציה
”קנאביס חוקי יניב 1.6 מיליארד שקלים בשנה למשק”
האם תקופת היובש של הסמים עומדת להסתיים? / דעה

טוב לדעת (מקודם)

כך תשפרו את הביצועים במיטה - עם מבצע בלעדי לחגים

לכתבה המלאה

בעצרת נשאו דברים חברי הכנסת משה פייגלין ותמר זנדברג אשר הגישו לאחרונה הצעות חוק בנושא. לצידם השתתפו באירוע גם אנשי בידור ותרבות, ביניהם להקת הג'ירפות, מיכאל הנגבי, סגיב כהן ואמנים נוספים. המפגינים דרשו מהשרים ומחברי הכנסת, בראשם שרת המשפטים ציפי לבני ושרת הבריאות יעל גרמן, להביא לשינוי בחקיקה.

בין הדוברים באירוע, עלה לבמה יעקב כהן עם שני ילדיו. "אני אבא של ליאב, שנמצא כאן בזכות הקנאביס הרפואי", אמר. "ב-2012 השמיים נפלו עלינו כשגילינו שלליאב יש גידול. הוא עבר ניתוח בו חתכו לו את כל שרירי הצוואר ובמשך שלושה שבועות נאנק מכאבים ולא יצא מטיפול נמרץ. הציעו לנו את הקנביס הרפואי. זה התחיל עם טופי ונמשך עם שוקולד, וליאב נרגע מהכאבים. באמצע הכימותרפיה ליאב הגיע לתת משקל של 15 קילו. הרופאים לא סיפרו לנו שהקנאביס יכול לגרום לליאב להעלות במשקל. לאחר הקנאביס, בתוך שלושה שבועות הילד עלה בקילו מדי שבוע אז שלא יספרו שהקנאביס הרפואי לא עוזר. שלא יגידו לי 'אתה הולך לחשש את הבן שלך'".

(צילום: דרור עינב)

לקראת האירוע, אמר ח"כ משה פייגלין: "משרד הבריאות שומר בקנאות את הזכות להתיר קנאביס רפואי בידי פקידים שאינם רואים כלל את החולה ומעצים את המנגנון הביורוקרטי כך שמה שהיה רע לחולים - יהיה עוד יותר רע," אמר פייגלין. "המדהים מכל הוא שהמשרד מלאים את כל חוות ייצור הקנאביס ומעניק את השליטה בהם ובשוק בידי חברה פרטית אחת ("שראל") - כל זאת ללא כל מכרז".

ח"כ תמר זנדברג אמרה כי "עם תחילת הקדנציה העליתי במליאת הכנסת הצעת חוק להכרה בתועלת הרפואית של קנביס, ולאחרונה הנחתי הצעה ראשונה מסוגה לאי-הפללת השימוש בקנאביס בשעות הפנאי," אמרה. "מצעד הוידויים של חברות וחברי הכנסת מקרבים את הרגע שבו יוסרו מסכות הצביעות ונראה שינוי במצב החוקי. כמו תמיד, הרגע הזה לא יקרה בלעדיכם".

(עדכון ראשון: 21:17)

(צילום: דרור עינב)
(צילום: דרור עינב)
(צילום: דרור עינב)
(צילום: דרור עינב)
(צילום: דרור עינב)
(צילום: דרור עינב)
(צילום: דרור עינב)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully