הח"כים נאמו בוועדה, מיליארדים הועברו: "זה מחטף"

מחצית מחברי ועדת הכספים דורשת לבטל הצבעות על העברתם של מאות מיליונים, שהתקיימו כאשר הח"כים נכחו במליאה כדי לנאום על זכויות הקהילה הגאה. ח"כ שפיר: "מצב אבסורדי"

עמרי נחמיאס
19/12/2013
אם לא יתקיימו ההצבעות מחדש, "הדבר מהווה זלזול עמוק בתפקידנו, בכוחה של הכנסת ובציבור ששלח אותנו". ח"כ שפיר(צילום: טלי מאייר )

שמונה מתוך 17 חברי ועדת הכספים של הכנסת דורשים לבטל הצבעות שהתקיימו בוועדה, ואשר עסקו בהעברה של מאות מיליוני שקלים, בטענה כי הן נעשו במחטף. שלשום (שלישי) התקיימו בוועדת הכספים של הכנסת ההצבעות המרתוניות על העברות של כספים מהאוצר, המסתכמות במיליארדי שקלים. כיוון שההצבעות לא הסתיימו בשעות הצהריים, נקבעה ישיבה נוספת לשעה 16:00 אחר הצהריים, שעה שבה כונסה במקביל מליאת הכנסת. חברי אופוזיציה רבים נכחו במליאה וביקשו לנאום על זכויות הקהילה הגאה במסגרת "נאומים בני דקה". כשהגיעו לחדר הוועדה, הבחינו כי היו"ר, ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) כבר החל בהצבעות.

עוד בנושא פוליטיקה וממשל:
נתניהו מבהיר: "לא נאפשר לאיראן את היכולת לפתח גרעין"
הוועדה החשובה בכנסת נותרה ללא יו"ר קבוע
במחאה על חוק הגיוס: חרדים קטעו נאום השר

לא חיכה לכל החברים. יו"ר הוועדה סלומינסקי(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

ח"כ סתיו שפיר (העבודה), חברה בוועדה, החתימה את כל שבעת חברי האופוזיציה בוועדה וכן את ח"כ אלעזר שטרן ממפלגת התנועה – בסך הכול שמונה מתוך 16 חברים – וטענה כי הליך ההצבעה היה לא-תקין. "האישור שניתן לקיים את הישיבה במקביל למליאה מהווה פגיעה קשה ביכולתנו לפקח על תקציב המדינה", כתבה שפיר. לדבריה, "נוצר מצב אבסורדי שבו חברי הכנסת צריכים לבחור בין זכות ההצבעה שלהם בוועדת הכספים, שעל שולחנה מונחים מיליארדי שקלים, לבין הדיונים שמתקיימים במליאה".

שפיר הוסיפה ואמרה כי "אנחנו דורשים כי אותן הצבעות בהן לא יכולנו להשתתף מתוקף רצוננו להיות נוכחים במליאה יבוטלו לאלתר ויתקיימו מחדש בנוכחותנו. שאם לא כן, הדבר מהווה זלזול עמוק בתפקידנו, בכוחה של הכנסת, ובציבור ששלח אותנו הנה לייצגו".

מלשכת יו"ר הכנסת ומלשכתו של יו"ר ועדת הכספים טרם נמסרה תגובה לדברים.

לפניות לכתב עמרי נחמיאס: omri_n@walla.net.il

עוד בוואלה!

"אנשים צפו במישהי במצוקה ולא עשו דבר. הצד המטריד הזה עניין אותנו"

בשיתוף מפעל הפיס

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully