נתניהו: הצעת ארה"ב לאיראן - טעות היסטורית

רה"מ התייחס לתכנית להקל בסנקציות תמורת עצירה חלקית של הגרעין: "הוויתורים כלל אינם ויתורים". הערב הודיעה איראן כי המערב הסכים להקל בסנקציות תמורת הקפאת תוכנית הגרעין

אמיר תיבון
07/11/2013

בז'נבה שבשוויץ נמשך היום (חמישי) סבב נוסף של שיחות בין מעצמות המערב לאיראן, בעניין תכנית הגרעין שלה, על רקע הדיווחים על הצעת פשרה חדשה שהתגבשה בין ארה"ב לבין איראן. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס הערב לפתיחת השיחות ולדיווחים. "ישראל דוחה בתוקף את ההצעות הנידונות בז'נבה, שמחלישות את הלחץ על איראן, מדובר בטעות היסטורית", אמר נתניהו בכנס האסטרטגי על יחסי ישראל והתפוצות בירושלים. "מבחינת איראן הוויתורים המוצעים כלל אינם ויתורים". עוד קודם לכן מתחום גורמים מדיניים בירושלים ביקורת על הפשרה המסתמנת, וקראו "להגביר את הלחץ" על איראן.

טוב לדעת (מקודם)

שיטת השחייה שתשנה את חייכם (ותעשה אתכם חטובים)

מוגש מטעם TI SWIM
"ישראל דוחה בתוקף". נתניהו נואם, הערב(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, קובי גדעון)

במקביל לדבריו של נתניהו, הודיע הערב סגן שר החוץ האיראני, עבאס עראקצ'י, שמשמש כנציג איראן לשיחות הגרעין עם המערב בז'נבה, כי המעצמות קיבלו את הצעת מדינתו להקל בסנקציות בתמורה להקפאת תוכנית הגרעין. "היום הם אמרו באופן ברור שהם מוכנים לקבל את מסגרת ההצעה שלנו", אמר עראקצ'י.

גם קתרין אשטון, שרת החוץ של האיחוד האירופי המייצגת בשיחות את המעצמות, התייחסה בחיוב לשיחות. דוברה של אשטון, מייקל מאן, הגדיר את תחילת השיחות "טובה", אולם סירב לנדב פרטים נוספים. מאן הוסיף כי הדיונים יימשכו בקבוצות קטנות. "השיחות מורכבות מאוד, והן נכנסות עכשיו לשלב הרציני", אמר. "אנו מקווים שתהיה התקדמות משמעותית בימים הקרובים".

שר החוץ האיראני זריף ושרת החוץ של האיחוד האירופי, אשטון, בצהריים(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully