מורסי מתקשה להסתגל לכלא: "אני הנשיא, מגיע לי אווז!"

הנשיא המודח של מצרים העביר את הלילה באשפוז אחרי שחש ברע ורמת הסוכר בדמו צנחה. הוא כלוא במתקן מדברי מבודד וסירב ללבוש את מדי האסיר ולאכול את הארוחה הצנועה שהוגשה לו

אי-פי
06/11/2013
צילום: רויטרס, עריכה: גדי וינסטוק, קריינות: אביב אברמוביץ'

הנשיא המודח של מצרים, מוחמד מורסי, העביר את הלילה (רביעי) במחלקת האשפוז בבית הכלא.

מקורות ביטחוניים בקהיר אמרו כי מורסי התלונן על כאבים, על לחץ דם נמוך ועל צניחה בסוכר, ואושפז תחת שמירה כבדה. מורסי, בן 62, סובל ככל הנראה גם מסוכרת ומאולקוס.

אחרי פתיחת משפטו (ונעילתו כעבור שעה) הועבר מורסי למתקן הביטחוני בורג' אל-ערב, כ-20 קילומטרים מאלכסנדריה, והוא אמור להישאר שם עד שיתחדש הדיון בעניינו ב-8 בינואר 2014.

עדיין לא ידוע היכן הוא נחקר בתקופה שבין הדחתו בחודש יולי ועד הופעתו בבית המשפט.

טוב לדעת (מקודם)

נתפס לכם הצוואר? הגיע הזמן לשחרר בטיפול ביתי וטבעי

מוגש מטעם בי קיור לייזר
עזים מטיילות מחוץ לבית הכלא בורג' אל-ערב, בו עצור מורסי(צילום: רויטרס)

חרף כתב האישום שצבא מצרים הגיש נגדו, הכולל הסתה לרצח, מורסי שוהה בתא מעצר עם טלוויזיה ומקלחת פרטית. רשת סקיי בערבית דיווחה כי ביומו הראשון בכלא, מורסי נותר בחליפה וסירב ללבוש מדי אסיר. הוא סירב לקבל את הארוחה שהוגשה לו, שכללה עדשים, לחם ופירות, ואמר לסוהרים: "אני הנשיא החוקי של מצרים", ודרש לקבל בשר אווז ולרכוש עוף בקנטינה.

בית הכלא באלכסנדריה הוא אחד מכמה מתקנים ביטחוניים שהותקפו במהלך ההפיכה ב-2011. זהו אחד מבתי הכלא החדשים במצרים. הוא נבנה בשנת 2004 ומכיל שני אגפי כליאה, המבודדים זה מזה בחומות כפולות. בין היתר, כלואים במקום כמה מחבלים פלסטינים המואשמים בפיגועים בסיני נגד כוחות הביטחון המצריים.

מהומה במשפט מורסי: הנאשמים שרו, הדיון הופסק כעבור שעה
מורסי בכלוב והקצינים מתמוגגים: שעת הנקמה הגיעה / פרשנות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully