פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   שלטים הונחו על קברי חיילים: "מותכם היה לשווא"

   השלטים שהונחו על קברים בהר הרצל נחתמו בשם ממשלת ישראל, כמחאה על שחרור האסירים הפלסטינים. ההערכה היא שהאחראים הם פעילי ימין המפעילים דף פייסבוק בשם "סליחה ששכחנו"

   שלטים הונחו על קברי חיילים: "מותכם היה לשווא"
   צילום: סרטון חובבים שעלה לרשת, עריכה: גדי וינסטוק, קריינות: אביב אברמוביץ'

   פרובוקציה בחלקה הצבאית בהר הרצל: אלמונים הניחו הלילה (שלישי) עשרות שלטים על קברי חיילים בהר הרצל, שעליהם נכתב "סליחה ששכחנו. בשבילנו - מותך היה לשווא", במחאה על שחרור האסירים הפלסטינים במסגרת המשא ומתן. השלטים הונחו על קברי החיילים בחלקות שונות בבית העלמין, ועליהם חתומה כביכול ממשלת ישראל.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   "בשבילנו - מותך היה לשווא". השלטים בהר הרצל (צילום: דוברות יד לבנים)

   ההערכה היא שמי שעומד מאחורי אקט המחאה הם פעילי ימין המתנגדים לשחרור האסירים, ובין היתר גם הקימו עמוד בפייסבוק תחת הכותרת "סליחה ששכחנו", הקורא לעצור את שחרורם. "104 מחבלים ערבים שממשלת ישראל עומדת לשחרר בתקופה הקרובה. הם רצחו, טבחו, היכו ודקרו ובקרוב הם יהיו בביתם", נכתב בעמוד הקבוצה. כל אחד מהאסירים משאיר מאחוריו קורבנות בבתי הקברות הפזורים בארץ, קורבנות שזעקות כאבם יתערבבו ביום השחרור עם צהלות השמחה הכל כך מוכרות. אנו כאן כדי לבקש סליחה מכל אותם קורבנות שממשלת ישראל מכרה בזול ושכחה את מחיר חייהם".

   "חילול וביזוי זכרם של הנופלים"

   בארגון יד לבנים הגיבו בזעם למעשה. "זו שערורייה וחציית כל הקווים האדומים", אמר יו"ר הארגון, אלי בן שם. "מי שעשה את זה עשה מעשה מופקר וזוהי פגיעה באלפי משפחות שכולות. הר הרצל הוא קונצנזוס לאומי ולהכניס את המאבק הפוליטי אל תוך בתי הקברות הצבאיים זה לא רק עצוב אלא חילול וביזוי זכרם של הנופלים". בכוונת בן שם להגיש תלונה במשטרה נגד המבצעים.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   "פגיעה באלפי משפחות שכולות" (צילום: דוברות יד לבנים)

   אמש הפגינו כ-3,000 בני אדם מול כלא עופר – שם מרוכזים 26 המחבלים שצפויים להשתחרר הלילה. בהפגנה השתתפו בני המשפחות השכולות, שר השיכון אורי אריאל, חברי כנסת, ארגון נפגעי הטרור "אלמגור", ותנועות הימין "אם תרצו" ו"ישראל שלי". בתחילת ההפגנה התאספו המשתתפים בכניסה לכלא והחזיקו ידיים בשרשרת אנושית סביב המתקן תוך שהם קוראים: "דם יהודי אינו הפקר".

   "ביומיים האחרונים מנסים להשתיק אותנו - אך אנו לא נשתוק, אנו נצעק ונחוקק ונעשה כל מה שבמשטר דמוקרטי אפשר לעשות", אמרה בהפגנה ח"כ איילת שקד (הבית היהודי). "במדינה שלא יודעת לשמור על רוצחי ילדים בכלא, צריך לצערי לחוקק בה עונש מוות". השר אריאל תקף אף הוא את הממשלה שהוא יושב בה: "מדוע הממשלה הזו לא יכולה לאמץ את דוח שמגר שקבע שאסור לשחרר מחבלים? למה היא לא מבינה מה שאמרו חז"ל שמי שמרחם על אכזרים סופו שמתאכזר לרחמנים?".

   עוד בנושא:
   אלפים הפגינו: "הם ימשיכו לרצוח, ואנחנו נמשיך לשחרר"
   נתניהו: "ההחלטה לשחרר אסירים היא כורח המציאות"
   רוצחי חיילים ומניחי מטענים: אלה האסירים שישוחררו