נחש צפע הכיש צעירה בגליל, מצבה בינוני-קשה

הצעירה, בת 29 ממושב באזור הגליל המערבי, הובאה לבית החולים בנהריה לאחר שהוכשה על ידי הנחש הארסי. היא קיבלה נסיוב ואושפזה במחלקה לטיפול נמרץ

קובי מנדל
08/08/2013

עונת הכשות הנחשים בשיאה: לבית החולים בנהריה הובאה הלילה (חמישי) צעירה בת 29, תושבת מושב באזור הגליל המערבי, שהוכשה ברגלה על ידי נחש צפע. לאחר קבלת נסיוב אושפזה הצעירה במחלקה לטיפול נמרץ במצב בינוני עד קשה.

אתמול הכיש נחש צפע מהגר עבודה בן 35 בידו, בעת עבודות קטיף באזור גדות שבעמק החולה. כתוצאה מההכשה נפגע העובד באורח בינוני והובהל לבית החולים זיו בצפת. בחדר המיון קיבל נסיוב ונשאר להשגחה בבית החולים.

נתקלתם בנחש ארסי? כך תימנעו מהכשה קטלנית

במקרה אחר המפגש עם נחש הסתיים בשלום. לפני כשבועיים נחש צפע ארסי באורך כ-70 סנטימטרים הזדחל אל ביתם של תושבי עכו בשכונת התמרים. "כשבאתי לצאת אל המרפסת בבית, גיליתי את הנחש, שנכנס דרך התריסים", סיפר לוואלה! חדשות עדי קאופמן. "מיד סגרתי את הדלתות של המרפסת כדי שהוא לא ייכנס לתוך הבית, ואשתי התקשרה למוקד העירוני", סיפר.

צפע חרמון צעיר. בעז שחם, החברה להגנת הטבע
"אסור להזיז את הנחש או לנסות להבריח אותו", נחש צפע(צילום: החברה להגנת הטבע, בעז שחם)

מוטי בן-עזרא, איש סיירת הביטחון של עיריית עכו, קיבל מהמוקד העירוני את הקריאה לבית משפחת קאופמן. "בעלת הבית התקשרה אלינו בהיסטריה, היא סיפרה שיש נחש בביתה אך היא לא יודעת מאיזה סוג, רק שמדובר בנחש ארסי", סיפר בן-עזרא, שעבר הכשרה בלכידת נחשים וזוחלים למיניהם. כשהגיע איש סיירת הביטחון לבית המשפחה, הוא הרחיק את הדיירים. "ביקשתי מבעל הבית מלקחיים, כמו של ברביקיו, ולכדתי את הנחש בזהירות, כדי לא לפגוע בו", אמר בן-עזרא, ששחרר אותו לאחר מכן בשטח פתוח, הרחק משוכנת המגורים.

"זו לא הפעם הראשונה שהתגלה אצלנו נחש", סיפר קאופמן. "לפני כמה שבועות גילינו נחש צפע נוסף, שהסתתר בחצר, אך לא נכנס לבית". לדברי בן-עזרא, על אדם שמגלה בביתו נחש להתרחק ממנו מיד ולקרוא ללוכד נחשים או לגורם אחר שמוסמך לטפל בזוחלים מסוכנים. "אסור להזיז את הנחש או לנסות להבריח אותו, לרוב הוא מחפש מקור קריר ומוצל כדי שיוכל להסתתר בו", הסביר בן-עזרא. "הכשת נחש מסוג צפע מסוכנת מאוד לבני אדם, בעיקר לילדים".

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן שיכול להציל את חייך במקרה חירום רפואי

מוגש מטעם שחל
  • נחשים
  • הגליל המערבי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully