פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   שוב: חייל צה"ל תועד מכה נער פלסטיני בחברון

   עוד אירוע של אלימות מצד חיילים נכנס לרשימה, לעיני המצלמות. סמל מחטיבת כפיר אחז בגרונו של בן 12 ובעט ברגליו ליד שכונת תל רומיידה בעיר. צה"ל: "האירוע החריג יתוחקר"

   שוב: חייל צה"ל תועד מכה נער פלסטיני בחברון
   צילום: באדיבות תנועת הסולידריות הבינלאומית, עריכה: גדי וינסטוק

   מבוכה נוספת לצה"ל בחברון: סמל מחטיבת כפיר תועד אתמול (שבת) אוחז בעורפו של נער פלסטיני, ולאחר מכן בועט ברגליו, ביישוב היהודי בעיר, סמוך לשכונת תל-רומיידה. בסרטון שצולם על ידי פעילי ארגון הסולידריות הבינלאומי ISM, נראים שני חיילי החטיבה מתעמתים עם כמה ילדים ונערים שלטענת הצלמים הם בני 12.

   אחד מהחיילים נראה בשלב זה דוחף את אחד הנערים וחונק אותו למשך שניות בודדות, רגע לפני שהחל בועט ברגליו. לאחר מכן דחף החייל את הנער וקרא לעברו "בן זונה". בין השניים התקיים דין ודברים, שלפיהם נדמה שהחייל ביקש לקבל מידע על אחד הנערים. בשלב זה נראה אחד הנערים נמלט מהמקום בעוד שני החיילים דולקים אחריו, תופסים אותו וצועקים לעברו "סתום את הפה". על האירוע השקיפו פלסטינים ומתנחלים ששהו במקום.

   תיעוד: חייל צה"ל בועט בילד פלסטיני בחברון (יח"צ)
   רגע הכאת הנער כפי שתועד בחברון (צילום מסך)

   מהסרטון לא ברור אם לאירוע האלים מצד החייל קדמה אמירה כלשהי מצד הנער, אולם ברור לכל שהמעשה מעמיד את צה"ל באור בעייתי פעם נוספת וכי גם פרובוקציה מצד הנער - אם אכן הייתה כזאת - אינה תעמוד לזכות החייל המכה. המקרה התרחש שבוע בלבד לאחר שנחשף תיעוד ארגון בצלם, שבו נראה לוחם מג"ב סוטר לפלסטיני שהיה כפות, בזמן שהוצא מתחנת המשטרה הסמוכה למערת המכפלה.

   מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מדובר באירוע חריג שיתוחקר בצה"ל".

   עוד בנושא
   צה"ל: "הכוח צדק כשעיכב פלסטיני בן 5 שיידה אבנים"
   תיעוד: שוטרי מג"ב גוררים ילד פלסטיני ובועטים בו
   תיעוד: מתנחלים ירו אל פלסטינים, חיילים עמדו מנגד
   תיעוד: קצין מיידה אבנים ויורה בהפגנה בנבי סאלח

   לפניות לכתב: joshjosh@walla.com