השר כץ: "מדינה פלסטינית היא דבר בלתי קביל"

שר התחבורה הצטרף לבכירים שיצאו נגד מדיניותו המוצהרת של נתניהו: "מעולם לא הובאה הצעה כזאת לממשלה". השר אריאל על המו"מ: "הפעם לא ניתן את הלחי השנייה, ניאבק בכל הכוח"

יהושע בריינר
10/07/2013

התבטאות נוספת של שר בכיר בניגוד למדיניותו הרשמית של ראש הממשלה בנימין נתניהו: שר התחבורה ישראל כץ אמר הערב (רביעי) כי מדינה פלסטינית "היא דבר בלתי קביל". בכינוס של מליאת מועצת יש"ע בירושלים הביע כץ את התנגדותו להקמה של מדינה נוספת בין הים לירדן, וטען: "מעולם לא הובאה הצעת החלטה כזאת לממשלה שאני חבר בה. זה דבר בלתי קביל, בעיקר בגלל הזכות שלנו על הארץ הזאת". הוא הוסיף כי בעיניו "הפתרון המדיני הנכון הוא ישות אוטונומית פלסטינית עצמאית עם זיקה מדינית אזרחית לירדן, ניתוק אזרחי מעזה וחיבורה האזרחי למצרים".

כץ, שרק בשבוע שעבר נבחר פעם נוספת ליו"ר מזכירות הליכוד, איננו השר היחיד שהשתתף במועצת המליאה. גם שר הבינוי והשיכון אורי אריאל התייחס לתהליך המדיני עם הפלסטינים ולתוצאותיו האפשריות. "מתנהל משא ומתן ומדיני ודברים שכאלו צריך להרוג כשהם קטנים – אחרת זה יותר קשה, יותר מסובך ולא בטוח שנצליח", אמר השר לחברי המליאה. הוא הדגיש את הצורך להתנגד בתוק, לוויתור על חלקים מארץ ישראל: "עכשיו זה הזמן לפעול. בראש ובראשונה זה מוטל עלינו, ואנחנו לא מצלצלים מספיק בפעמונים. הפעם לא ניתן את הלחי השנייה, ניאבק על ארץ ישראל בכל כוחנו. אנו עוסקים בזה כל יום".

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן הזה יכול להציל את חייך במקרה חירום רפואי

מוגש מטעם שחל
"הסוגיות המדיניות לא מעניינות את הסינים". השר בנט(צילום: נועם מושקוביץ)

יו"ר מפלגתו של אריאל, שר הכלכלה נפתלי בנט, התייחס גם הוא למשא ומתן המדיני. בנט המבקר בסין חזר על עמדתו בנושא, ואמר כי ישראל צריכה "להוביל את הדיפלומטיה הכלכלית במקום להתעסק בסוגיות המדיניות וב'כיבוש'. הסוגיות המדיניות לא מעניינות את הסינים".

בשבוע שעבר היה זה שר התיירות, עוזי לנדאו, שאמר כי מדינה פלסטינית "היא כרגע בכלל לא דבר ריאלי". בראיון ליומן החדשות של ערוץ 7, הסביר לנדאו: "הרשות הפלסטינית חתמה איתנו כישות אחת על הסכם מפת הדרכים, והתפרקה לאחר מכן למדינה בפועל בעזה ולרשות ביהודה ושומרון, שהעומד בראשה חושש ללכת לבחירות כי אולי יפסיד, ואומרים לנו שהוא פרטנר? האם זה דבר שאפשר לחתום אתו ולקבל שקט לעשרים שנה? זה לא ריאלי בכלל". גם סגן שר הביטחון דני דנון השמיע לאחרונה עמדות דומות, ובראיון ל"טיימס אוף ישראל" אמר כי מפלגת הליכוד מתנגדת לעקרון שתי המדינות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully