אחרי ארבעה חודשים: ברק הירשזון השתחרר מהכלא

הצעיר שנידון לשבעה חודשי מאסר בעקבות הרשעתו בנהיגה בשכרות ובגרימת חבלה לחברתו שנסעה עמו בעת התאונה, שוחרר מכלא מגידו הבוקר לאחר שהוחלט לקצר את עונשו בשליש

מור שמעוני
צילום: אבי כהן, עריכה: גדי וינסטוק

פחות מארבעה חודשים לאחר שהחל לרצות את עונשו, שוחרר הבוקר (חמישי) ברק הירשזון, בנו של שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון, מכלא מגידו. הירשזון, אשר גרם לתאונה שבה נפצעה חברתו דאז, נועם סולומון, נידון לשבעה חודשי מאסר, אך שוחרר היום לאחר שוועדת השחרורים החליטה לקצר את עונשו בשליש.

טוב לדעת (מקודם)

הרופאים ממליצים: שש דקות, פעמיים ביום ואין כאבים

לכתבה המלאה
הירשזון, בעת שחרורו הבוקר (צילום: ניב אהרונסון)

הירשזון הבן, שהחל לרצות את עונשו בפברואר השנה, נחשב אסיר נוח וללא בעיות משמעת. ועדת השחרורים שליד שב"ס, בראשות השופט אברהם מלמד, החליטה לקצר את עונשו לאחר שהוצגה בפניה תכנית שיקום בפיקוח הרשות לשיקום האסיר, במסגרתה הוא צפוי לעבוד במסעדה בהרצליה לאחר שחרורו.

הירשזון נידון למאסר לאחר שהורשע בעבירות של נהיגה בשכרות, נהיגה בקלות ראש וגרימת חבלה של ממש. זאת לאחר שהודה במסגרת הסדר טיעון בגרימת תאונת האופנוע, שבה פצע את בת זוגו שנסעה עמו. על פי כתב האישום, באפריל 2012 בילה הירשזון עם חברתו בפאב "הצוק" בחוף תל-ברוך. סמוך לשעה 21:00, עזבו השניים את המקום, וזמן קצר לאחר מכן אירעה התאונה ברחוב אהרן צבי בתל אביב. בדמו של הירשזון בעת הנסיעה נמצאה רמת אלכוהול הגבוהה פי 1.5 מהכמות המותרת על פי החוק. להירשזון בן ה-28, 22 הרשעות תעבורה קודמות, בהן גם נהיגה בשכרות, נהיגה במהירות מופרזת ואי-ציות לרמזור אדום.

האופנוע של הירשזון, אחרי התאונה (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

בשלב הטיעונים לעונש, התייחס הירשזון למקרה הקשה. "הייתי נותן את החיים שלי כדי להחזיר את הגלגל לאחור, לאותם רגעים לפני שעלינו על האופנוע שלי. הרגע הכי קשה בחיי היה בתא המעצר, אבל לא בגלל המאסר, אלא בגלל הפחד שבכל רגע נתון יבואו לספר לי שנועם לא החזיקה מעמד. הרגע המאושר ביותר בחיי היה כשסיפרו לי שנועם חזרה להכרה". הוא הוסיף כי חייו באותם ימים היו חסרי מטרה. לדבריו, הוא נהג בחוסר אחריות, והתאונה התרחשה בשניות. הוא אמר כי הוא מבין את הכעס העצום כלפיו. "לנועם לא מגיע לסבול, בטח לא בגללי", אמר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully