פעילי ש"ס לשקד: מי שפוגע ברב יוסף "ימיו ספורים"

הפעילים טוענים כי יו"ר סיעת הבית היהודי העמידה אולטימטום בפני המנהיג הרוחני של ש"ס בסוגיית הרב הראשי. מאז אתמול בצהריים הם שולחים לה מסרונים מאיימים – "עד שתתנצל"

שבתי בנדט

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ איילת שקד, נתונה מאז אתמול (שלישי) בצהריים למתקפת הודעות פוגעניות, בעקבות מה שכונה על ידי השולחים "פגיעה בכבודו של הרב עובדיה יוסף", לאחר שהציבה לו לכאורה אולטימטום. בין המסרונים נכתב גם "מי שפוגע בגדול ישראל – ימיו ספורים".

פעילי ש"ס זועמים על יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, ויותר מכך על שקד, בעקבות התנהלותם בימים האחרונים בנוגע למינוי הרב הראשי לישראל. העניין החל כאשר בתום ישיבת סיעת הבית היהודי נמסר כי "הגיע הזמן להפסיק לפחד מהחרדים. החרדים לא פחדו מאיתנו בהסכם אוסלו וכאשר מפלגת הבית היהודי כונתה 'בית של גויים'".

טוב לדעת (מקודם)

מדרסים בהתאמה אישית בחצי שעה - ואתם יוצאים לחיים חדשים

לכתבה המלאה
"במידה ולא ייחתם ההסכם בין סיעת ש"ס לבין סיעת הבית היהודי, תפעל המפלגה לבחירתם של שני רבנים ראשים ציונים-דתיים". שקד (צילום: טלי מאייר )

מה ששבר את גב הגמל מבחינת אנשי ש"ס הייתה הודעתה של שקד אתמול, שבה נכתב כי "לאחר דיון מעמיק, הוחלט בקרב הסיעה להקציב זמן נוסף להיתכנות תכנית 'הרב אריאל - הרב עמאר', ולאפשר לרב עובדיה יוסף להכריז בקולו על תמיכה בתוכנית זו עד ליום שני הקרוב. ביום שני, במידה ולא ייחתם ההסכם בין סיעת ש"ס לבין סיעת הבית היהודי, תפעל המפלגה לבחירתם של שני רבנים ראשים ציונים-דתיים". חשוב להדגיש ששקד כתבה בהודעתה כי הסיעה החליטה להקציב עוד כמה ימים למהלך, אולם עבור תומכיו של הרב היה זה "צעד אחד יותר מדי", והם מתייחסים לעניין כאולטימטום.

זמן קצר לאחר שפורסמה ההצהרה, מאות שיחות ומסרונים שכללו קללות ואיומים נשלחו לשקד ללא הפסקה. בין השאר נכתב בהודעות "את חולת נפש ואין לך בושה, שתישרפי בגיהינום", "מי שפוגע בגדול ישראל ימיו ספורים", ו"אל תציבי תנאים לפוסק הדור מרן הרב עובדיה יוסף שליט"א אין אף אחד בעולם שיוכל למחול על פשעייך!!!!!".

"להמשיך לסמס לשקד"

באתר "כיכר השבת" פורסמה אתמול הודעה שהופצה בקבוצות של חרדים, ובה נכתב: "חברים יקרים, איילת שקד עדיין לא התנצלה. אנחנו נמשיך לסמס לה עד שהיא תוציא הודעה מסודרת ותתנצל בפני גדול הענקים בדורנו מרן פוסק הדור רבינו עובדיה יוסף שליט"א, שעפר אנחנו תחת כפות רגליו. כולם לסמס לאיילת שקד ולבקש ממנה להתנצל על הדברים שאמרה. לא ננוח ולא נשקוט עד שכבוד התורה יחזור למקומו הראוי. כולם מסמסים מתקשרים ומוחים על כבודה של תורה. שתפו והפיצו עד שתתנצל בפני מרן ומאות אלפי חסידיו. שלחו לעשרה חברים ושתפו בקבוצות. לא לשבור".

איילת שקד סירבה להתייחס לעניין, אך מקורב אליה אישר את מתקפת ההודעות ושיחות הטלפון ואמר שאם הדבר יימשך, המשטרה תעורב בכך.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully